Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Notino získalo rekordný úver. Spoločnosť chce budovať distribučné centrá

Najväčší európsky internetový predajca parfumov a kozmetiky Notino získal od štyroch veľkých českých bánk úver vo výške 280 miliónov EUR.

Notino získalo rekordný úver. Spoločnosť chce budovať distribučné centrá
Zdroj: Depositphotos

Notino chce posilniť svoje pozície

Z úveru sa zaplatí nový distribučný sklad v Poľsku v hodnote 25 miliónov eur, doplnia sa európske zásoby a posilnia sa pozície na zahraničných trhoch. V budúcom roku chce spoločnosť vstúpiť na trhy v Srbsku, Nórsku a možno aj v Turecku. Takto vyzerajú plány parfumérskeho gigantu Notino. A na to všetko sú potrebné peniaze, veľa peňazí.

V minulom roku spoločnosť zarobila 1 miliardu eur a chce pokračovať v raste svojej pozície. A teraz dostala najväčšiu peňažnú injekciu vo svojej histórii.

“Koncom júna sme výrazne zvýšili naše bankové financovanie a podarilo sa nám získať významnú podporu. Ide o klubové financovanie, na ktorom sa podieľajú štyri veľké české banky – Česká spořitelna, Citibank, Komerční banka a ČSOB,” povedal pre SZ Byznys finančný riaditeľ Notiny Jakub Šedý.

Zároveň dodal, že hoci spoločnosť so všetkými bankami spolupracuje už viac ako päť rokov, vyjednať dvojročný úver v celkovej výške 280 miliónov eur bolo v súčasných trhových podmienkach stále mimoriadne náročné.

Hoci spoločnosť údajne zvažovala aj iné možnosti financovania, nakoniec sa ukázalo, že možnosť s podporou banky je pre ňu v súčasnosti najvýhodnejšia a pomôže jej splniť jej hlavný cieľ, ktorým je ďalší rast v Európe. V budúcnosti plánuje postaviť ďalšie distribučné centrá.

Týždenný podcast UPdate

Podobne ako v minulom roku

A spoločnosť rastie aj v tomto roku. “Tento rok sa zrejme ponesie v podobnom duchu. Náš fiškálny rok sa končí v apríli, ale za prvý štvrťrok máme medziročný rast necelých 30 percent,” hovorí Šedý.

Spoločnosť Notino bola založená v roku 2004. Dnes pôsobí na 27 európskych trhoch a denne odošle v priemere viac ako 56 000 balíkov. Zatiaľ čo tržby internetových obchodov klesajú, Notino rastie – vlani obrat spoločnosti vyskočil o tretinu a dosiahol 24 miliárd Kč. Zisk podľa účtovnej závierky dosiahol vo fiškálnom roku, ktorý sa skončil v apríli 2023, 519 miliónov Kč. Domáci trh sa na výsledku podieľal 15 percentami.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako na export?
4 min. čítanie

Ako na export?

V dnešnej komplikovanej dobe je rast čím ďalej tým ťažší. Najmä na trhoch, kde už daná firma pôsobí roky a sú obrané všetky nízko visiace ovocia ako v internej štruktúre, tak aj v (online) marketingu. Riešením môže byť napríklad export. Je dôležité si uvedomiť, že export nemôže byť cieľom, je to stratégia na dosiahnutie biznis […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+