2 min. čítanie

Gmail sprísni pravidlá na ochranu pred spamom

Odosielatelia newsletterov budú musieť ponúknuť jednoduchý spôsob odhlásenia sa a strážiť si hranicu nahláseného spamu. Google oznámil opatrenia spracovávania e-mailov od odosielateľov hromadných správ v snahe obmedziť spam a iné nevyžiadané e-maily. 

Gmail sprísni pravidlá na ochranu pred spamom

Google chce od budúceho roka zmeniť pravidlá pre všetkých odosielateľov hromadných správ. Spoločnosť ich definuje ako tých, ktorí za jeden deň pošlú viac ako 5 000 správ na adresy Gmail.

Overenie autenticity emailu

Gmail bude vyžadovať, aby odosielatelia veľkého množstva emailov overili autenticitu svojich emailov podľa osvedčených postupov v oblasti e-mailovej bezpečnosti. Tým sa uzavrú možné chyby, ktoré by mohli byť zneužité útočníkmi a ohrozovať bezpečnosť e-mailovej komunikácie.

Možnosť jednoduchého odhlásenia

Hromadní dosielatelia budú musieť prijímateľom správ ponúknuť možnosť odhlásiť sa z komerčných e-mailov jedným kliknutím. Tieto žiadosti o zrušenie odberu by mali byť spracované do 2 dní.

Potvrdenie, že e-maily sú vyžiadané

Ďalej budú jasne stanovené hodnoty spamového percenta, ktoré odosielatelia musia dodržiavať. To znamená, že ak dostatočný počet používateľov označí e-maily odosielateľa ako spam, hromadný odosielateľ môže stratiť prístup k priečinkom doručenej pošty používateľov.

Je to už rok, čo platforma vyžaduje určitú formu overenia od e-mailov odosielaných na adresy Gmailu, aby sa potvrdilo, že odosielateľ je ten, za koho sa vydáva. Aj keď sa tým znížil počet neoverených správ prijatých používateľmi Gmailu o 75 %, teraz bude Google od odosielateľov hromadných správ vyžadovať, aby do februára 2024 prísne overovali svoje e-maily podľa súboru zdokumentovaných osvedčených postupov.

Využitie AI k vyššej bezpečnosti

Google tvrdí, že už teraz využíva umelú inteligenciu na to, aby zabránil viac ako 99,9 % spamu, phishingu a malvéru dostať sa do doručenej pošty používateľov a denne zablokuje 15 miliárd nechcených e-mailov. Rovnako, ako sa zdokonaľujú technológie Gmailu, vylepšujú sa aj nekalé praktiky, na ktoré musí spoločnosť myslieť a naďalej zlepšovať obranu pre svoj e-mailový systém.

Tieto zmeny sa avizujú vopred a na zavedení nových pravidiel spolupracuje s ďalšími partnermi vrátane Yahoo. „Bez ohľadu na to, kto je poskytovateľom e-mailu, všetci používatelia si zaslúžia ten najbezpečnejší zážitok,“ vyjadril sa Marcel Becker, Senior Product Director v Yahoo vo svojom vyhlásení. 

Spoločnosť Google poznamenala, že mnohí odosielatelia hromadných správ už spĺňajú nové požiadavky a bude naďalej poskytovať jasné pokyny, kým zmeny vo februári 2024 nadobudnú účinnosť.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+