2 min. čítanie

Dobré správy z Grécka. Inflácia sa spomalila na najnižšiu úroveň za viac než rok

K zmierneniu inflácie prispelo spomalenie rastu cien potravín a nealkoholických nápojov, ďalej nákladov na dopravu či výraznejší pokles nákladov na bývanie

Dobré správy z Grécka. Inflácia sa spomalila na najnižšiu úroveň za viac než rok

Rast cien v Grécku začína spomaľovať

Rast spotrebiteľských cien v Grécku sa minulý mesiac opäť spomalil, piaty mesiac po sebe, pričom inflácia dosiahla najnižšiu úroveň za viac než rok. Informoval o tom server RTTNews, ktorý zverejnil údaje gréckeho štatistického úradu.

Spotrebiteľské ceny v Grécku sa vo februári zvýšili medziročne o 6,1 percenta. V januári dosiahla medziročná miera inflácie 7 percent. Februárové tempo rastu cien tak bolo najslabšie od decembra 2021, keď inflácia dosiahla 5,1 percenta.

K zmierneniu inflácie prispelo spomalenie rastu cien potravín a nealkoholických nápojov, ďalej nákladov na dopravu či výraznejší pokles nákladov na bývanie. Ceny potravín a nealkoholických nápojov vzrástli vo februári o 14,8 percenta po 15,4-percentnom raste v januári a náklady na dopravu o 6,5 percenta po tom, ako sa v prvom mesiaci roka zvýšili o 8,1 percenta. Navyše, náklady na bývanie klesli o 4,9 percenta, zatiaľ čo v januári pokles dosiahol iba 0,1 percenta.

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa spotrebiteľské ceny zvýšili vo februári o 0,3 percenta. Vrátili sa tak k rastu po tom, ako v januári zaznamenali pokles o 0,5 percenta.

credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+