Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Až 91 % zákazníkov odmieta nákupy u otravných značiek

Reklamy, ktoré narúšajú prehliadanie alebo nákupné cesty spotrebiteľov, znižujú ich angažovanosť. Ukázalo sa, že firmy kvôli tomu stratia príležitosti na konverziu a predaj.

Až 91 % zákazníkov odmieta nákupy u otravných značiek

Prieskum Láskavosť v reklame spoločnosti Wunderkind sa uskutočnil na vzorke 1 000 digitálne aktívnych zákazníkov. Podľa jeho výsledkov si až 70 % respondentov myslí, že inzerenti nerešpektujú ich digitálny zážitok a ďalších 95 % uviedlo, že ich vnímanie obsahu prerušujú reklamy. Deväť z desiatich (92 %) nakupujúcich má pocit, že reklamy sú čoraz dotieravejšie a až 91 % zákazníkov dokonca nenakupuje u značky, ktorej reklamy, považujú za rušivé. 

Týždenný podcast UPdate

Viac ako dve tretiny (68 %) spotrebiteľov, ktorí sa zúčastnili prieskumu spoločnosti Wunderkind, by sa s väčšou pravdepodobnosťou zapojili do reklamy, keby sa úplne odpojili od obsahu. 60 % by však uprednostnilo zobrazenie reklám až po skončení zapojenia sa do obsahu na webovej stránke.

Blokovanie reklám ako nový štandard?

Ďalšia štúdia spoločnosti Bulbshare sa zamerala na generáciu Z. Uvádza, že rušivá reklama núti 99 % spotrebiteľov z tejto populácie často vynechávať reklamy, zatiaľ čo takmer dve tretiny (63 %) online nakupujúcich používajú blokovače reklám, aby sa online reklamám úplne vyhli.

Nejde len o slabší používateľský zážitok zákazníkov. Spotrebitelia sú natoľko otrávení, že prerušujú vyhľadávanie a nákup. Zároveň spôsobujú nižšiu angažovanosť a podnecujú nižšiu mieru konverzie, čím obmedzujú účinnosť reklám a výrazne znižujú návratnosť investícií do marketingu a návratnosť výdavkov na reklamu.

Prieskum si posvietil aj na marketérov

Vo Wunderkind sa zamerali aj na vedúcich pracovníkov v oblasti marketingu. Prieskum vytvorili na vzorke stovky CMOs v roku 2023. Podľa správy sa 50 % respondentov domnieva, že digitálne reklamy nezvyšujú lojalitu k značke a 44 % uviedlo, že ich online reklamy nezvyšujú dostatočnú úroveň predaja. Amy Pearce, vedúca reklamného oddelenia spoločnosti Wunderkind International, zhrnula: 

“Reklama je často vnímaná záporne. Pravdou však je, že keď sa reklamy zobrazujú v správnom čase, správnemu používateľovi, správnym – a často organickejším – spôsobom, spotrebitelia sú spokojní a ochotní sa zmysluplne zapojiť. Rovnako ako sa maloobchodníci a značky zameriavajú na personalizáciu nákupného zážitku, aj značky musia zvážiť, ako a kedy je najlepšie servírovať reklamu spotrebiteľom, aby vytvorili reklamné zážitky orientované na používateľa, ktoré zvyšujú angažovanosť a konverzie generujúce návratnosť investícií.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketingový techstack e-commerce spoločností s obratom $100M+
5 min. čítanie

Marketingový techstack e-commerce spoločností s obratom $100M+

V tomto článku sa pozrieme na zloženie tzv. marketingového techstacku väčších e-commerce spoločností. Techstack je v jednoduchosti súbor nástrojov na e-mailing, SMS marketing, webovú personalizáciu, A/B testing, reporting, prípadne ďalších nástrojov, ktoré využíva marketingový tím na pravidelnej báze na výkon svojej práce. 

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+