2 min. čítanie

Amazon škrtol dvojité obaly a balí ekologickejšie

Všetky európske objednávky z Amazonu sú odteraz recyklovateľné. Spoločnosť tiež uvádza, že čoraz viac produktov sa zákazníkom posiela bez ďalších obalov.

Amazon škrtol dvojité obaly a balí ekologickejšie
Zdroj: Depositphotos

Spoločnosť Amazon oznámila, že do prepravy prináša 100 % recyklovateľné obaly. Zákazníci teraz svoje objednávky dostávajú vo flexibilných papierových vreckách, kartónových obálkach a krabiciach z vlnitej lepenky, ktoré sú ľahko recyklovateľné. Novinka sa týka objednávok na európskych stránkach Amazonu, kde je spoločnosť sama predávajúcou stranou, a tiež aj nákupov od predajcov tretích strán, pre ktorých Amazon spracováva objednávky (Fulfilment by Amazon alebo FBA).

Čoraz viac objednávok bez ďalšieho balenia

Spoločnosť ďalej uvádza, že vďaka dohodám s dodávateľmi vzrástol v Európe počet produktov zasielaných bez ďalších obalov o viac ako 50 %. Balenie je dostatočne robustné na to, aby zvládlo cestu k zákazníkovi, pričom Amazon po odoslaní objednávky pridá len adresný štítok.

V Holandsku firma nedávno zaviedla dopravu bez vonkajšej škatule Amazonu a objednávky dodávajú priamo v obale výrobku. Zákazník je pri objednávke informovaný, že výrobok bude dodaný bez ďalšieho obalu. V prípade, ak chce balík anonymizovať, napríklad v prípade darčeka, môže si však extra balenie vyžiadať.

Ekologické kroky Amazon zaviedol už skôr, keď v Británii prestal používať jednorazové plasty. Vo svojej tlačovej správe uviedli, že od roku 2019 ušetrili viac ako jednu miliardu jednorazových plastových tašiek.

Pat Lindner, viceprezident pre mechatroniku a udržateľné balenie v spoločnosti Amazon, uviedol: “Je to súčasť našej dlhodobej snahy byť lídrom v oblasti udržateľnosti. Budeme naďalej investovať do inovatívnych technológií, strojového učenia a udržateľnejších materiálov, aby sme zabezpečili, že obaly – či už používané nami alebo inými spoločnosťami – budú prospešné pre našich zákazníkov, komunity a planétu.”

Podnet z EÚ motivuje logistiku k zmene

Európska komisia pred rokom navrhla zmenu pravidiel, ktoré e-shopy prinútia používať ekologické a opakovane použiteľné krabice. Cieľom je zabezpečiť recyklovateľnosť všetkých obalov do roku 2030. Packeta nedávno priniesla obdobné riešenie – znovu použiteľné krabice, ktoré zákazníci po nákupe z e-shopu nevyhodia, ale vrátia kuriérovi.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Veľký test logistiky: Koľko českých e-shopov ponúka dopravu zadarmo a ako rýchlo doručujú svoje objednávky?
7 min. čítanie

Veľký test logistiky: Koľko českých e-shopov ponúka dopravu zadarmo a ako rýchlo doručujú svoje objednávky?

Na zákaznícku skúsenosť nakupujúcich v e-shopoch má vplyv viacero faktorov. Vo veľkej miere ju ovplyvňuje používateľská prívetivosť nákupných košíkov, úroveň logistiky a zákaznícka podpora pri vrátení tovaru. Ako v týchto oblastiach obstáli české e-shopy? Spoločnosti Shopsys, Skladon a Retino už druhý rok po sebe uskutočnili v predvianočnom období Veľký test logistiky, ktorý mapuje úroveň českej […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+