Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Amazon škrtol dvojité obaly a balí ekologickejšie

Všetky európske objednávky z Amazonu sú odteraz recyklovateľné. Spoločnosť tiež uvádza, že čoraz viac produktov sa zákazníkom posiela bez ďalších obalov.

Amazon škrtol dvojité obaly a balí ekologickejšie
Zdroj: Depositphotos

Spoločnosť Amazon oznámila, že do prepravy prináša 100 % recyklovateľné obaly. Zákazníci teraz svoje objednávky dostávajú vo flexibilných papierových vreckách, kartónových obálkach a krabiciach z vlnitej lepenky, ktoré sú ľahko recyklovateľné. Novinka sa týka objednávok na európskych stránkach Amazonu, kde je spoločnosť sama predávajúcou stranou, a tiež aj nákupov od predajcov tretích strán, pre ktorých Amazon spracováva objednávky (Fulfilment by Amazon alebo FBA).

Čoraz viac objednávok bez ďalšieho balenia

Spoločnosť ďalej uvádza, že vďaka dohodám s dodávateľmi vzrástol v Európe počet produktov zasielaných bez ďalších obalov o viac ako 50 %. Balenie je dostatočne robustné na to, aby zvládlo cestu k zákazníkovi, pričom Amazon po odoslaní objednávky pridá len adresný štítok.

V Holandsku firma nedávno zaviedla dopravu bez vonkajšej škatule Amazonu a objednávky dodávajú priamo v obale výrobku. Zákazník je pri objednávke informovaný, že výrobok bude dodaný bez ďalšieho obalu. V prípade, ak chce balík anonymizovať, napríklad v prípade darčeka, môže si však extra balenie vyžiadať.

Ekologické kroky Amazon zaviedol už skôr, keď v Británii prestal používať jednorazové plasty. Vo svojej tlačovej správe uviedli, že od roku 2019 ušetrili viac ako jednu miliardu jednorazových plastových tašiek.

Pat Lindner, viceprezident pre mechatroniku a udržateľné balenie v spoločnosti Amazon, uviedol: “Je to súčasť našej dlhodobej snahy byť lídrom v oblasti udržateľnosti. Budeme naďalej investovať do inovatívnych technológií, strojového učenia a udržateľnejších materiálov, aby sme zabezpečili, že obaly – či už používané nami alebo inými spoločnosťami – budú prospešné pre našich zákazníkov, komunity a planétu.”

Podnet z EÚ motivuje logistiku k zmene

Európska komisia pred rokom navrhla zmenu pravidiel, ktoré e-shopy prinútia používať ekologické a opakovane použiteľné krabice. Cieľom je zabezpečiť recyklovateľnosť všetkých obalov do roku 2030. Packeta nedávno priniesla obdobné riešenie – znovu použiteľné krabice, ktoré zákazníci po nákupe z e-shopu nevyhodia, ale vrátia kuriérovi.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Nákup vianočných darčekov na dobierku sa teraz oplatí ešte viac. S Packetou môžete vyhrať FIAT 500 a sto mobilov alebo smart hodiniek
3 min. čítanie

Nákup vianočných darčekov na dobierku sa teraz oplatí ešte viac. S Packetou môžete vyhrať FIAT 500 a sto mobilov alebo smart hodiniek

Zákazníci, ktorí sa tento rok rozhodnú nakúpiť vianočné darčeky online a na ich doručenie využijú Packetu, môžu mať nádielku pod stromčekom ešte výrazne bohatšiu. Najobľúbenejšia doručovacia služba sa spája so spoločnosťou Visa, aby spoločne priniesli veľkú súťaž o automobil FIAT 500 a sto smartfónov alebo inteligentných hodiniek značky Honor.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+