2 min. čítanie

Amazon prestane v Spojenom kráľovstve používať plastové tašky

Spoločnosť Amazon UK nedávno oznámila, že prestane baliť výrobky do jednorazových plastových tašiek. Túto alternatívu nahradí recyklovateľnými kartónovými obálkami a papierovými taškami pre zásielky opúšťajúce jej distribučné centrá.

Amazon prestane v Spojenom kráľovstve používať plastové tašky

Krok smerom k udržateľnosti

Spoločnosť Amazon, ktorá má v Spojenom kráľovstve veľké zastúpenie, bola pred časom podrobená veľkej kritike. Tá zaznieva v súvislosti s množstvom odpadu, ktorý produkuje zo svojich obalov. Spoločnosť na to reagovala vyhlásením, že znížila hmotnosť obalov na jednu zásielku o 36 %, čím eliminuje jeden milión ton materiálu. 

V situácii, kedy sa na celom svete výrazne rozširuje online obchodovanie a spotrebitelia sa navyše čoraz viac zaujímajú o životné prostredie, začínajú spoločnosti stavovať na udržateľnosť. 

“V našej dodávateľskej sieti sme vykonali zmeny, ktoré nám umožňujú odstrániť jednorazové plastové tašky na doručovanie v Spojenom kráľovstve,” povedal John Boumphrey, Country Manager spoločnosti Amazon v Spojenom kráľovstve. “Zákazníci už dostávajú viac zásielok v ľahko recyklovateľnom papieri a kartóne a my budeme naďalej inovovať a hľadať spôsoby, ako používať udržateľnejšie obaly.”

Amazon chce ísť príkladom pre ostatných predajcov

Programy spoločnosti Amazon nabádajú predajcov, aby svoje produkty balili do ľahko otvárateľného materiálu, ktorý je 100 % recyklovateľný a pripravený na odoslanie zákazníkom bez ďalších obalov Amazonu. Spoločnosť testuje obaly v špecializovanom modernom laboratóriu a v distribučných centrách po celom svete s cieľom identifikovať konkrétne kroky, ktoré môžu predajcovia podniknúť na zlepšenie svojich obalov a zabezpečiť, aby boli výrobky chránené až k dverám zákazníka. 

Spoločnosť Amazon, ktorá sa chce stať hnacím motorom a zároveň súčasťou tejto zmeny, už spustila prevádzku svojich prvých elektrických nákladných vozidiel s cieľom znížiť emisie oxidu uhličitého. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+