2 min. čítanie

Slovensko-americký podnikateľský fond (SAEF)

SAEF, ako Slovensko-americký podnikateľský fond založili Kongres U.S.

SAEF, ako Slovensko-americký podnikateľský fond založili Kongres U.S.A na podporu malého a stredného podnikaniana Slovensku. Fond pracoval ako investor s rizikovým kapitálom priamo z rozpočtu U.S.A. Podporovali a rozbiehali malé firmy či už priamou investíciou, alebo klasickým úverom. SAEF Pôsobil mimo štátnej štruktúry a poskytoval mimo finančných prostriedkov aj silné know-how a poradenstvo.

Cieľom bolo podprovať malé podniky a startupy a následne mať možnosť v nich ďalej investovať. V rámci aktivít usporiadaval SAEF aj rôzne sútaže pre vysoké školy, kde podporovali chuť podnikať a rovýjať nápady.

SAEF pôvodne vznikol ako Czech and Slovak American Enterprise Fund (CSAEF alebo Český a slovenský americký podnikateľský fond). Operoval od roku 1991 na základe SEED Act (Amerického zákona na podporu demokracie v strednej a vo východnej Európe). Fond teda výrazne pomohol podnikateľskému prostrediu hlavne v 90. rokoch. SAEF podporil aj doteraz známe firmy ako ETARGET či Profesia.

Aktuálne už Slovensko-americký podnikateľský fond nie je aktívny. Nástupníckou organizáciou je Slovak American Foundation.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
2 min. čítanie

Čo je to Lorem Ipsum?

Vysvetľovať marketérom tento pojem je asi ako hovoriť šoférom k čomu slúži volant 🙂 (to okrúhle zariadenie pred sedadlom vodiča, ktoré sa krúti doľava a doprava). Stále však existuje dostatok ľudí, ktorí chcú vedieť odkiaľ sa tento pseudo jazyk vzal a aký je jeho účel. Nech sa páči. Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
2 min. čítanie

Čo je digitálna garáž?

Digitálna garáž od Google je bezplatný online vzdelávací program. Umožňuje vám rozšíriť a upevniť svoje zručnosti cez kurzy z oblasti digitálneho marketingu. Možno dokonca aj získať prácu, po ktorej tak túžite a naštartovať novú kariéru  Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného alebo týždenného newslettera, s ktorým Vám nič neunikne 🚀 Denný newsletter Týždenný […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
4 min. čítanie

Čo je spyware?

Hoci to znie ako technológia z filmov Jamesa Bonda, spyware je až príliš reálny. Spyware je akýkoľvek softvér, ktorý sa nainštaluje do vášho počítača a začne tajne sledovať vaše správanie online bez vášho vedomia alebo povolenia.  Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného alebo týždenného newslettera, s ktorým Vám nič neunikne 🚀 Denný newsletter […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+