2 min. čítanie

See – Think – Do – Care model

V rámci online marketingu sa môžete stretnúť s niekoľkými praktickými modelmi. Medzi ne sa radí aj See – Think – Do – Care známy pod skratkou STDC.

V rámci online marketingu sa môžete stretnúť s niekoľkými praktickými modelmi. Medzi ne sa radí aj See – Think – Do – Care známy pod skratkou STDC. Ide o model zobrazujúci nákupné fázy zákazníka, vďaka čomu vie firme pomôcť v mnohých smeroch.

See

V prvej fáze sa ľudia ešte nenazývajú zákazníkmi. Je to preto, lebo vašu firmu nepoznajú. Dôležité je určitým spôsobom zaujať a získať pozornosť. Musí si vás zapamätať, aby sa mohol vrátiť.

Think

Kým v prvej fáze sa človek ešte len rozhliada, vo fáze Think už premýšľa. Vaša značka ho zaujala, a preto rozmýšľa nad kúpou produktu alebo služby. Porovnáva jednotlivé produkty a sleduje výhody a nevýhody.

Do

V tejto fáze sa z človeka stáva zákazník, ktorý je pripravený niečo kúpiť. Celý proces sa snažte zjednodušiť a spríjemniť, napríklad viacerými spôsobmi platby. Zákazník by sa mal dostať až k poslednému kroku odoslania objednávky.

Care

Odoslanou objednávkou to nekončí. O existujúcich zákazníkov sa musíte postarať. Budujte si dobré vzťahy so zákazníkmi, aby sa do obchodu vracali.

Obsah pripravili profesionáli na copywriting CoolWriters.sk

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Týždenný podcast UPdate
Podobné články
2 min. čítanie

Čo je to Lorem Ipsum?

Vysvetľovať marketérom tento pojem je asi ako hovoriť šoférom k čomu slúži volant 🙂 (to okrúhle zariadenie pred sedadlom vodiča, ktoré sa krúti doľava a doprava). Stále však existuje dostatok ľudí, ktorí chcú vedieť odkiaľ sa tento pseudo jazyk vzal a aký je jeho účel. Nech sa páči. Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
2 min. čítanie

Čo je digitálna garáž?

Digitálna garáž od Google je bezplatný online vzdelávací program. Umožňuje vám rozšíriť a upevniť svoje zručnosti cez kurzy z oblasti digitálneho marketingu. Možno dokonca aj získať prácu, po ktorej tak túžite a naštartovať novú kariéru  Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného alebo týždenného newslettera, s ktorým Vám nič neunikne 🚀 Denný newsletter Týždenný […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
4 min. čítanie

Čo je spyware?

Hoci to znie ako technológia z filmov Jamesa Bonda, spyware je až príliš reálny. Spyware je akýkoľvek softvér, ktorý sa nainštaluje do vášho počítača a začne tajne sledovať vaše správanie online bez vášho vedomia alebo povolenia.  Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného alebo týždenného newslettera, s ktorým Vám nič neunikne 🚀 Denný newsletter […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+