2 min. čítanie

Predaj výrobkov z druhej ruky priniesol Amazonu miliardový obrat

Spoločnosť Amazon nedávno otvorila dočasný obchod s použitým tovarom v Londýne. Teraz prvýkrát zverejnila údaje o rastúcom predaji použitého tovaru na svojich európskych webových stránkach. 

Predaj výrobkov z druhej ruky priniesol Amazonu miliardový obrat
Zdroj: Amazon

Ušetrené peniaze a šetrnejší prístup k životnému prostrediu nahrávajú second hand biznisu. Amazon vďaka nemu dosiahol miliardový obrat.

Od januára do septembra tohto roka sa predaj použitého tovaru spoločnosti Amazon v Spojenom kráľovstve zvýšil o viac ako 15 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Country manager spoločnosti Amazon pre Veľkú Britániu John Boumphrey priblížil, že len v Spojenom kráľovstve sa v roku 2022 podarilo predať viac ako 4 milióny použitých alebo renovovaných produktov so zľavou.

“Amazon sa zaviazal dať produktom druhú šancu – a to tak, že zákazníkom pomáha pri nakupovaní už použitých výrobkov, ako aj prostredníctvom programov na recykláciu, výmenu a opravu produktov, čím prispieva k obehovému hospodárstvu,” vysvetľuje Boumphrey.

Dočasný projekt druhej šance

Koncom novembra spoločnosť Amazon otvorila v Londýne obchod s tovarom z druhej ruky Second Chance Store. Ide o prvý fyzický obchod svojho druhu v Spojenom kráľovstve a zákazníkom poskytuje viac ako 4 000 vrátených, renovovaných, zánovných či rozbalených položiek. Zákazníci môžu ušetriť až 50 % v porovnaní s odporúčanými maloobchodnými cenami. Okrem plnšej peňaženky sa tiež môžu tešiť aj zo zodpovednejšieho a ekologickejšieho prístupu k nakupovaniu.

Súčasťou obchodu je aj opravárenská zóna, ktorú zaštiťuje dlhoročný partner Amazonu – spoločnosť GXO ServiceTech. Zákazníci sa vďaka tomu môžu zúčastniť na bezplatných workshopoch od odborníkov priamo v predajni a naučiť sa opravovať pokazené notebooky a techniku v domácnosti prostredníctvom živých ukážok.

Obchod je však prístupný len dočasne – svoje brány zatvorí už 12. 12. 2023.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+