Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Predaj výrobkov z druhej ruky priniesol Amazonu miliardový obrat

Spoločnosť Amazon nedávno otvorila dočasný obchod s použitým tovarom v Londýne. Teraz prvýkrát zverejnila údaje o rastúcom predaji použitého tovaru na svojich európskych webových stránkach. 

Predaj výrobkov z druhej ruky priniesol Amazonu miliardový obrat
Zdroj: Amazon

Ušetrené peniaze a šetrnejší prístup k životnému prostrediu nahrávajú second hand biznisu. Amazon vďaka nemu dosiahol miliardový obrat.

Od januára do septembra tohto roka sa predaj použitého tovaru spoločnosti Amazon v Spojenom kráľovstve zvýšil o viac ako 15 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Country manager spoločnosti Amazon pre Veľkú Britániu John Boumphrey priblížil, že len v Spojenom kráľovstve sa v roku 2022 podarilo predať viac ako 4 milióny použitých alebo renovovaných produktov so zľavou.

“Amazon sa zaviazal dať produktom druhú šancu – a to tak, že zákazníkom pomáha pri nakupovaní už použitých výrobkov, ako aj prostredníctvom programov na recykláciu, výmenu a opravu produktov, čím prispieva k obehovému hospodárstvu,” vysvetľuje Boumphrey.

Dočasný projekt druhej šance

Koncom novembra spoločnosť Amazon otvorila v Londýne obchod s tovarom z druhej ruky Second Chance Store. Ide o prvý fyzický obchod svojho druhu v Spojenom kráľovstve a zákazníkom poskytuje viac ako 4 000 vrátených, renovovaných, zánovných či rozbalených položiek. Zákazníci môžu ušetriť až 50 % v porovnaní s odporúčanými maloobchodnými cenami. Okrem plnšej peňaženky sa tiež môžu tešiť aj zo zodpovednejšieho a ekologickejšieho prístupu k nakupovaniu.

Súčasťou obchodu je aj opravárenská zóna, ktorú zaštiťuje dlhoročný partner Amazonu – spoločnosť GXO ServiceTech. Zákazníci sa vďaka tomu môžu zúčastniť na bezplatných workshopoch od odborníkov priamo v predajni a naučiť sa opravovať pokazené notebooky a techniku v domácnosti prostredníctvom živých ukážok.

Obchod je však prístupný len dočasne – svoje brány zatvorí už 12. 12. 2023.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+