2 min. čítanie

Poľská drogéria Kontigo začala doručovať objednávky cez Glovo

Rozvoj ecmomerce sa nezrýchľuje len na Slovensku, ale aj v Poľsku. Rovnako ako rýchlosť doručenia objednávok. Obľúbená drogéria Kontigo uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Glovo, vďaka čomu je viac ako 5 000 výrobkov tejto spoločnosti k dispozícii na expresné doručenie v priebehu niekoľkých minút až v 14 mestách v Poľsku.

Poľská drogéria Kontigo začala doručovať objednávky cez Glovo

Čoraz viac Poliakov nakupuje kozmetiku online

Podľa správy spoločnosti Gemius “E-commerce in Poland 2022” Poliaci čoraz častejšie využívajú nákupy online vďaka ich 24-hodinovej dostupnosti, neobmedzenému výberu a atraktívnym cenám v porovnaní s kamennými obchodmi. Počet používateľov internetu v Poľsku sa zvýšil na 30 miliónov, z ktorých až 77 % nakupuje online. Medzi najčastejšie kategórie produktov patrí kozmetika a parfumy, ktoré nakupuje 65 % online nakupujúcich. Vďaka spolupráci medzi spoločnosťami Glovo a Kontigo si môžu používatelia objednať kozmetiku a výrobky starostlivosti o pleť s expresným doručením domov v 14 poľských mestách.

“Vieme, aký dôležitý sa stáva online predajný kanál s expresným doručením. Pohodlie a komfort, práve to oceňujú naši zákazníci. Vďaka Glovo sa môžeme ešte viac zamerať na individuálne potreby zákazníkov, ktorí často potrebujú naše výrobky doslova okamžite,” zdôrazňuje Agata Stachowiak, marketingová manažérka spoločnosti Kontigo.

Glovo pokračuje v rozširovaní svojej ponuky pre odvetvie ecommrce. Od roku 2022 sa počet obchodov spolupracujúcich s platformou zdvojnásobil. Dnes si používatelia Glovo v Poľsku môžu objednať vybavenie do domácnosti, potraviny a hračky pre domáce zvieratá, kvety, kozmetiku, oblečenie, cukrovinky, kancelárske potreby alebo pomôcky zo sexshopu. A to je len začiatok rozvoja nových kategórií.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Veľký test logistiky: Koľko českých e-shopov ponúka dopravu zadarmo a ako rýchlo doručujú svoje objednávky?
7 min. čítanie

Veľký test logistiky: Koľko českých e-shopov ponúka dopravu zadarmo a ako rýchlo doručujú svoje objednávky?

Na zákaznícku skúsenosť nakupujúcich v e-shopoch má vplyv viacero faktorov. Vo veľkej miere ju ovplyvňuje používateľská prívetivosť nákupných košíkov, úroveň logistiky a zákaznícka podpora pri vrátení tovaru. Ako v týchto oblastiach obstáli české e-shopy? Spoločnosti Shopsys, Skladon a Retino už druhý rok po sebe uskutočnili v predvianočnom období Veľký test logistiky, ktorý mapuje úroveň českej […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+