Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Pilulka s tržbami takmer 150 miliónov eur, akcie však za rok klesli o 60 percent

Akciové trhy majú za sebou turbulentný rok 2022. V dôsledku vysokej inflácie a rastúcich úrokových sadzieb zaznamenali svetové indexy, a teda aj akcie mnohých veľkých známych spoločností, výrazný pokles o desiatky percent. Najúspešnejšia tuzemská e-commerce lekáreň je jednou z nich.

Pilulka s tržbami takmer 150 miliónov eur, akcie však za rok klesli o 60 percent

Mierny nárast vlastných tržieb

Tržby skupiny Pilulka Group dosiahli v minulom roku 104 miliónov eur. Ďalších 41 miliónov pridali franšízové lekárne Pilulka, ktoré nie sú zahrnuté v štatutárnych účtoch skupiny. Celkový počet sa tak zvýšil na 145 miliónov. Zatiaľ ide o predbežné neauditované výsledky. V predchádzajúcom roku bol celkový predaj mierne vyšší. Vlastný predaj vzrástol o štyri percentá. Spoločnosť sa zatiaľ nevyjadrila k zisku.

“V roku 2023 sa skupina zameria na zvýšenie ziskovosti, zníženie stratových činností, využitie investícií a zvýšenie prevádzkovej efektívnosti. Pokiaľ ide o príjmy, plánuje ich rast v súlade s infláciou. Maďarsko a Rakúsko samozrejme porastú minimálne trojciferným tempom,” hovorí Pilulka.

“V porovnaní s rokom 2021 zaznamenala skupina celkový nárast vlastných tržieb o 4 %. A to aj napriek tomu, že predaj sortimentu súvisiaceho s Covidom medziročne klesol o 7 miliónov eur. Skupina tiež predala 7 kamenných lekární. V minulom roku Pilulka obslúžila takmer 750 000 unikátnych zákazníkov, ktorí uskutočnili viac ako 1,4 milióna objednávok. Objednávky nezahŕňajú rezervácie v lekárňach.”

Situácia na burze

Akcie spoločnosti Pilulka sa obchodujú na pražskej burze START. Ak by burza mala tohtoročných víťazov a porazených, Pilulka by patrila do druhej skupiny. Z českých hráčov jej akcie oslabili najviac. Po minuloročnom raste o +188 % klesli v tomto roku o 61,4 %. “Obchodovanie s akciami Pilulky prebieha prevažne v nízkych objemoch, kde väčšia objednávka, či už nákupná alebo predajná, môže výrazne ovplyvniť cenu,” vysvetlil vysokú volatilitu akcií spoločnosti akciový analytik Komerční banky Bohumil Trampota.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Nákupné správanie Indov sa mení
2 min. čítanie

Nákupné správanie Indov sa mení

Čína už nie je najľudnatejšou krajinou. V roku 2022 ju predbehla India s viac ako 1,43 miliardami ľudí. Sledovať zmenu spotrebiteľského správania v najobývanejšej krajine preto môže byť dobrý indikátor toho, kam sa uberá nákupné správanie.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+