2 min. čítanie

O 5 rokov bude otvorené bankovníctvo populárnejšie ako kryptomena a BNPL

Vyplýva to z nedávneho prieskumu spoločnosti emerchantpay, podľa ktorého karty zostanú za 5 rokov najpopulárnejšou platobnou metódou.

O 5 rokov bude otvorené bankovníctvo populárnejšie ako kryptomena a BNPL
Zdroj: Depositphotos

Prieskum medzi viac ako 2 000 britskými spotrebiteľmi sa zaoberá súčasnými postojmi a preferenciami spotrebiteľov k otvorenému bankovníctvu.

V prospech kariet sa vyjadrilo 22 % respondentov a v tesnom závese bude otvorené bankovníctvo (open banking). Odhaduje sa, že v horizonte 5 rokov si ho vyberie 19 % britských spotrebiteľov.

Open Banking je prax, ktorá umožňuje tretím stranám (napr. fintech aplikácie) prístup k finančným údajom zákazníkov z bánk prostredníctvom API . To znamená, že zákazníci môžu bezpečne zdieľať svoje finančné informácie s inými bankami alebo autorizovanými finančnými organizáciami, ako sú poskytovatelia platieb, veritelia a poisťovne.

Zdroj: emerchantpay

Aj keď pojem Open Banking v spoločnosti nerezonuje, prieskum ukázal, že keď respondentom vysvetlili jeho definícu, 45 % britských respondentov potvrdilo, že ho už použili.

Pri pohľade na nákupné zámery spotrebiteľov v Spojenom kráľovstve 42 % respondentov uviedlo, že pravdepodobne budú používať Open Banking na platby v obchode, zatiaľ čo 37 % uviedlo, že pravdepodobne budú uskutočňovať online platby týmto spôsobom. Okrem toho britskí spotrebitelia, ktorí primárne používali Open Banking na digitálne nákupy, uviedli, že ho používali na online maloobchodné nákupy (44 %), po ktorých nasledovali platby za energie (36 %), letenky (30 %), hotely (34 %) a online predplatné služby (25 %).

Podľa prieskumu tak otvorené bankovníctvo predstihuje ostatné platobné metódy, ako sú manuálne bankové prevody (13 %), kryptomeny (7 %) a Buy Now Pay Later (14 %). 42 % spotrebiteľov uviedlo, že chcú používať Open Banking na budúce nákupy, keď zistili, že podporuje mobilné a online platby priamo z ich bankového účtu.

Graf nižšie znázorňuje spotrebiteľov, ktorí plánujú používať otvorené bankovníctvo častejšie v priebehu nasledujúcich piatich rokov podľa veku.

Zdroj: emerchantpay

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Budovanie prémiovej klientely jednoducho: vlastný značkový BNPL bude tvojou tajnou zbraňou!
4 min. čítanie

Budovanie prémiovej klientely jednoducho: vlastný značkový BNPL bude tvojou tajnou zbraňou!

Internetové obchody sa prednedávnom dali do vražedného boja o digitálne zdatnejšiu, zámožnejšiu vrstvu, ktorá má najväčšiu kúpnu silu. Jednou z najväčších obchodných výziev je, že sa v dôsledku ekonomických udalostí posledných rokov zákazníkom znížila suma na útratu, nárast príjmov nekopíroval zvyšovanie cien.

Mark Kitli Mark Kitli
Co-Founder, CBO, instacash s.r.o.
Prijímajte platby v online priestore „pod jednou strechou“
3 min. čítanie

Prijímajte platby v online priestore „pod jednou strechou“

Hľadáte komplexnú platobnú bránu, kde budete prijímať online platby na akomkoľvek zariadení alebo cez akýkoľvek kanál, bez ohľadu na váš obchodný model? Existuje moderné riešenie. Stačí len jedna implementácia, vďaka ktorej si operatívne pridáte jednotlivé platobné metódy podľa vašej aktuálnej potreby.

Lukas Okal Lukas Okal
Head of Open banking, Tatra banka
Británia zvažuje prísnejšie regulácie na ochranu spotrebiteľov pri modeli BNPL
3 min. čítanie

Británia zvažuje prísnejšie regulácie na ochranu spotrebiteľov pri modeli BNPL

Buy Now, Pay Later (BNPL) je finančný model, ktorý umožňuje zákazníkom kúpiť tovar alebo služby a zaplatiť za ne neskôr, zvyčajne v splátkach. Tento model sa vďaka svojej jednoduchosti a flexibilite stal veľmi populárnym, najmä v e-commerce. Zároveň však má svoje úskalia. Nová britská labouristická vláda plánuje reguláciu tohto sektora.

Redakcia Redakcia
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+