2 min. čítanie

O 5 rokov bude otvorené bankovníctvo populárnejšie ako kryptomena a BNPL

Vyplýva to z nedávneho prieskumu spoločnosti emerchantpay, podľa ktorého karty zostanú za 5 rokov najpopulárnejšou platobnou metódou.

O 5 rokov bude otvorené bankovníctvo populárnejšie ako kryptomena a BNPL
Zdroj: Depositphotos

Prieskum medzi viac ako 2 000 britskými spotrebiteľmi sa zaoberá súčasnými postojmi a preferenciami spotrebiteľov k otvorenému bankovníctvu.

V prospech kariet sa vyjadrilo 22 % respondentov a v tesnom závese bude otvorené bankovníctvo (open banking). Odhaduje sa, že v horizonte 5 rokov si ho vyberie 19 % britských spotrebiteľov.

Open Banking je prax, ktorá umožňuje tretím stranám (napr. fintech aplikácie) prístup k finančným údajom zákazníkov z bánk prostredníctvom API . To znamená, že zákazníci môžu bezpečne zdieľať svoje finančné informácie s inými bankami alebo autorizovanými finančnými organizáciami, ako sú poskytovatelia platieb, veritelia a poisťovne.

Zdroj: emerchantpay

Aj keď pojem Open Banking v spoločnosti nerezonuje, prieskum ukázal, že keď respondentom vysvetlili jeho definícu, 45 % britských respondentov potvrdilo, že ho už použili.

Pri pohľade na nákupné zámery spotrebiteľov v Spojenom kráľovstve 42 % respondentov uviedlo, že pravdepodobne budú používať Open Banking na platby v obchode, zatiaľ čo 37 % uviedlo, že pravdepodobne budú uskutočňovať online platby týmto spôsobom. Okrem toho britskí spotrebitelia, ktorí primárne používali Open Banking na digitálne nákupy, uviedli, že ho používali na online maloobchodné nákupy (44 %), po ktorých nasledovali platby za energie (36 %), letenky (30 %), hotely (34 %) a online predplatné služby (25 %).

Podľa prieskumu tak otvorené bankovníctvo predstihuje ostatné platobné metódy, ako sú manuálne bankové prevody (13 %), kryptomeny (7 %) a Buy Now Pay Later (14 %). 42 % spotrebiteľov uviedlo, že chcú používať Open Banking na budúce nákupy, keď zistili, že podporuje mobilné a online platby priamo z ich bankového účtu.

Graf nižšie znázorňuje spotrebiteľov, ktorí plánujú používať otvorené bankovníctvo častejšie v priebehu nasledujúcich piatich rokov podľa veku.

Zdroj: emerchantpay

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Klarna vstupuje na Slovensko
3 min. čítanie

Klarna vstupuje na Slovensko

Švédsky fintech Klarna, platobná a nákupná služba, pokračuje vo svojej expanzii na ďalšie trhy v regióne strednej a východnej Európy a teraz bude ponúkať svoje služby aj slovenským zákazníkom. Nadväzuje tak na svoj vstup na český trh, kde expandovala pred takmer dvoma rokmi. Počas tohto obdobia sa spoločnosti podarilo stať sa významným hráčom v oblasti […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Chcete rozbehnúť vlastný e-shop? Poradíme vám, ako na to
5 min. čítanie

Chcete rozbehnúť vlastný e-shop? Poradíme vám, ako na to

Rozhodli ste sa, že chcete svoj vlastný e-shop? Začínate uvažovať, aké riešenie bude pre vás najvýhodnejšie? V dnešnej dobe môžete využiť hneď niekoľko možností. Každá z nich má pritom svoje pozitíva, ale aj tienisté stránky. Ktoré konkrétne veci by ste mali zvážiť, aby váš internetový obchod spĺňal všetky očakávania? Pripravili sme si pre vás niekoľko […]

Ivan Cingel Ivan Cingel
COO v CREATIVE sites, CreativeSites, s.r.o.
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+