3 min. čítanie

Klarna vstupuje na Slovensko

Švédsky fintech Klarna, platobná a nákupná služba, pokračuje vo svojej expanzii na ďalšie trhy v regióne strednej a východnej Európy a teraz bude ponúkať svoje služby aj slovenským zákazníkom. Nadväzuje tak na svoj vstup na český trh, kde expandovala pred takmer dvoma rokmi. Počas tohto obdobia sa spoločnosti podarilo stať sa významným hráčom v oblasti odložených platieb v Českej republike a expanzia na susedný slovenský trh je tak pre spoločnosť ďalším logickým krokom.

Klarna vstupuje na Slovensko
Zdroj: Klarna

Spoločnosť Klarna je v súčasnosti oficiálne prítomná na 25 trhoch a prostredníctvom svojich flexibilných platobných možností prepojila viac ako 550 000 partnerov po celom svete. Na Slovensku bude spoločnosť ponúkať svoje klasické produkty, ktoré sú už českým zákazníkom dobre známe. Konkrétne ide o Pay in 3 (Platba v 3 platbách), Pay now (zaplať ihneď) a online aplikáciu Klarna. Slovenskí zákazníci si budú môcť v rámci služby „Pay in 3 payments“ rozdeliť svoje nákupy na tri bezúročné platby. Prvá platba bude zaplatená vopred, ďalšie dve budú účtované po 30 dňoch.

Naším cieľom je ponúknuť firmám a ich zákazníkom bezproblémové nakupovanie. Od prehliadania až po nakupovanie ideme nad rámec toho, čo sa od platobnej služby očakáva a pre našich používateľov robíme niečo navyše. Riešenie Pay in 3 je však hlavne základným kameňom, ktorý na Slovensku kladieme – chceme budovať silné a dlhodobé vzťahy s našimi obchodnými partnermi a zároveň poskytovať skvelý zážitok našim zákazníkom,“ hovorí Sebastian Siemiatkowski, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Klarna.

Spoločnosť Klarna tento rok oslavuje druhý rok svojho pôsobenia na českom trhu, počas ktorého predstavila niekoľko nových produktov. Investovala do zlepšenia používateľského zážitku svojej aplikácie a webového rozhrania pre českých zákazníkov, čo zahŕňalo vylepšené funkcie, jednoduchšiu navigáciu a používateľsky prívetivejší dizajn.

Okrem toho s pomocou svojich existujúcich partnerov zverejnila niekoľko prieskumov mapujúcich správanie českých zákazníkov a ich vzťah k osobným financiám. Rozšírila aj portfólio svojich partnerov o spoluprácu s Airbnb.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Naša expanzia na Slovensko je ďalším logickým krokom v úsilí spoločnosti Klarna posilniť postavenie spotrebiteľov a maloobchodníkov na celom svete. Tešíme sa, že môžeme na slovenský trh priniesť naše inovatívne platobné riešenia, ktoré spotrebiteľom ponúkajú väčšiu kontrolu nad ich financiami a obchodníkom poskytujú nástroje, ktoré im pomáhajú rásť a zvyšovať spokojnosť zákazníkov,“ uviedol. hovorí Lukáš Dwulit, Country Manager spoločnosti Klarna pre strednú a východnú Európu.

Jedným z prvých oznámených partnerov Klarny na Slovensku bude e-shop s módou About You, s ktorým spoločnosť spolupracuje aj v Českej republike, Poľsku, Maďarsku a Rumunsku.

S hrdosťou pokračujeme v spolupráci so spoločnosťou Klarna na ďalších trhoch. Flexibilné platobné riešenia spoločnosti Klarna sa dokonale hodia k nášmu záväzku, aby bolo nakupovanie na našej platforme pre našich zákazníkov čo najjednoduchšie a najpríjemnejšie. Sme presvedčení, že toto partnerstvo podporí rast a úspech e-shopov na oboch trhoch,“ povedal Tom Dupont, riaditeľ pre prevádzku a rozvoj trhu v spoločnosti ABOUT YOU.

V posledných rokoch sa spoločnosť Klarna zamerala najmä na rozvoj v regióne strednej a východnej Európy, vrátane expanzie do Poľska, Českej republiky, Maďarska a Rumunska. Kľúčovým prvkom tejto stratégie bola spolupráca s miestnymi značkami. Po spustení svojich služieb v Českej republike v roku 2022 je expanzia na Slovensko reakciou na rastúci dopyt po flexibilných platobných riešeniach v regióne CEE.

Tlačová správa

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+