1 min. čítanie

eBay podporuje recommerce a predstavuje novinky

Podpora recommerce je celosvetovo na vzostupe. Tento týždeň oznámil eBay UK bezplatný predaj second-hand oblečenia s cieľom podporiť predaj z druhej ruky a podporiť cirkulárnu ekonomiku v móde.

eBay podporuje recommerce a predstavuje novinky
Zdroj: Depositphotos

V bežnom obchodnom modeli predajca po úspešnom predaji produktu platí platforme poplatok. Odteraz sa poplatky nevzťahujú na oblečenie, tenisky, hodinky, kabelky či šperky. eBay dúfa, že vďaka zrušeniu poplatkov pre predajcov a kupujúcich na použité oblečenie podnieti predaje a zvýši počet používateľov. V aplikácii dokonca pribudli nové funkcie, ktoré majú za cieľ uľahčiť predaj. Ide napríklad o AI-generované popisy a personalizované nákupné zážitky.

Priemerný britský spotrebiteľ vlastní oblečenie v hodnote 400 libier, čo spolu predstavuje 16,3 miliardy libier. Napriek tomu v súčasnosti len štvrtina britských spotrebiteľov predáva svoje nepotrebné oblečenie.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

eBay UK tiež spúšťa pilotný projekt livestreamového nakupovania, umožňuje živé aukcie a exkluzívne ponuky. Kirsty Keoghan, generálna riaditeľka globálnej módy eBay, zdôrazňuje dôležitosť bezplatného predaja pri znižovaní odpadu na skládku. Len v roku 2023 eBay predajom použitej módy zabránil 1,6 milióna kilogramov odpadu, čo je ekvivalent viac ako 4 miliónom košieľ.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+