2 min. čítanie

eBay Nemecko začne poskytovať úvery pre svojich predajcov

Spoločnosť eBay Nemecko spúšťa riešenie financovania s poskytovateľom online pôžičiek Iwoca. Úverová služba sa nazýva eBay Flexi-Kapital by Iwoca. Predajcovia trhoviska tak  získajú prístup k finančným prostriedkom do 24 hodín od podania žiadosti.

eBay Nemecko začne poskytovať úvery pre svojich predajcov

Kapitál až do 1 milióna eur 

Obchodníci na internetovom trhovisku eBay môžu požiadať o pôžičky na prevádzkový kapitál vo výške od 2 500 do 1 milióna eur. Väčšina schválení úverov je automatizovaná v reálnom čase, čo znamená, že predajcovia dostanú finančné prostriedky do 24 hodín od podania žiadosti. Služby sú bez úrokov, namiesto toho predajcovia zaplatia jednorazový fixný poplatok.

Podľa platformy budú splátky úveru flexibilné, pretože sú viazané na predaj. Obchodníci, ktorí v danom mesiaci dosiahnu nižší predaj, splácajú menej. Pri vyššom dopyte produktov si naopak môžu úver ešte navýšiť. Tento spôsob im má dopomôcť k rýchlejšiemu rastu.  

Predajcovia môžu požiadať o financovanie na svojom portáli predajcu. Nemecký poskytovateľ online pôžičiek Iwoca prispeje svojou infraštruktúrou na úverové financovanie. 

Flexibilita v napätých časoch

“S eBay Flexi-Kapital teraz ponúkame našim predajcom jednoduchý prístup k financovaniu. Celý proces je rýchly a nekomplikovaný: od pohodlnej, plne digitálnej žiadosti cez včasné rozhodnutie a platbu až po flexibilné splácanie na základe predaja,” povedal Oliver Klinck, výkonný riaditeľ eBay Nemecko. “S novou ponukou úverov pomáhame našim komerčným predajcom tam, kde prevádzkujú svoje podnikanie. Týmto spôsobom, najmä v čase dynamickejšieho trhového prostredia, vytvárame potrebnú flexibilitu, aby sme mohli čeliť problémom s dodávkami alebo rastúcim cenám energií.”

Podľa prieskumu spoločnosti Iwoca je potreba financovania v maloobchodných spoločnostiach v porovnaní s inými sektormi v Nemecku nadpriemerná. Najmenej 31 % z nich uviedlo, že v minulom roku potrebovali rýchly a jednoduchý prístup k úverom, aby mohli produktívnejšie vykonávať svoju činnosť. V ostatných odvetviach tento názor uviedli len 2 z 10 respondentov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+