Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Dedoles získal investora a veritelia schválili ozdravný plán

Slovenský e-shop Dedoles sa minulý rok dostal do existenčných problémov. Teraz, po mesiacoch zmierňovania škôd, sa zdá, že je na ceste k ozdraveniu, keďže veritelia schválili päťročný plán reštrukturalizácie. Majiteľ spoločnosti Dedoles Jaroslav Chrapko zároveň oznámil, že pre slovenskú firmu sa našiel investor. 

Dedoles získal investora a veritelia schválili ozdravný plán

Splatenie dlhov do piatich rokov

“Máme päťročný plán na splatenie našich dlhov vo výške 18 miliónov eur,” povedal Chrapko. Návrh schválili zástupcovia najväčších veriteľov vrátane Tatra banky, Citibank, mediálnej agentúry ZenithMedia, GEFCO a Photoneo.

“Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky, ako jeden z členov veriteľského výboru preštudovala predložený plán reštrukturalizácie a vyjadrila mu podporu hlasovaním zaň. Preto veriteľský výbor schválil reštrukturalizačný plán spoločnosti Dedoles,” potvrdila pre portál E15 mediálna zástupkyňa Citibank Marie Mališková. Teraz musí návrh schváliť súd.

Dedoles v problémoch od minulého roka

Problémy spoločnosti Dedoles sa dostali na verejnosť v apríli minulého roka, keď vedenie prepustilo desiatky zamestnancov z dôvodu platobnej neschopnosti. Podľa vtedajšieho vyjadrenia spoločnosť počítala s výrazne vyšším rastom predaja, čo sa však nenaplnilo a na sklade zostal tovar za milióny eur. Preto musela požiadať súd o ochranu pred veriteľmi, ktorým dlhovala poriadny balík. Z dôvodu problémov spoločnosť Dedoles koncom minulého roka zatvorila české predajne

Chrapko počas rokovaní s veriteľmi odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa a na jeho miesto nastúpil Ján Cifra. “Spoločnosť je v rukách profesionálneho manažmentu a ja som sa dostal do situácie, keď musím zabezpečiť, aby mala čo najväčšiu šancu na ozdravenie a splatenie svojich dlhov. Kedysi som bol dosť chamtivý, teraz musím zaujať konštruktívny prístup,” povedal Chrapko.

Jednou z podmienok ozdravného procesu bolo získanie investora. “S investorom sme podpísali dohody, je zahrnutý v reštrukturalizačnom pláne, ktorý schválili veritelia,” dodal. Očakáva sa, že nový investor, ktorého meno Chrapko neuviedol, vloží do spoločnosti Dedoles až 10 miliónov eur vo forme konvertibilného úveru. “Pravdepodobne pôjde o väčšinový podiel, ale stále zostanem významným akcionárom,” povedal. 

Prepad tržieb

V minulom roku klesli tržby spoločnosti o 32 miliónov eur.  “Utržili sme 61 miliónov eur, čo je výrazný pokles, ale stále to považujeme za relatívne dobrý výsledok,” povedal Chrapko. Spoločnosť Dedoles bola v posledných rokoch zvyknutá na rýchly rast. Kým v roku 2018 zarobil päť miliónov eur, v roku 2021 to bolo už 93 miliónov eur

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

credit: E15

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+