2 min. čítanie

Česká republika má ďalšieho hráča na trhu s online potravinami

Na českom trhu s online potravinami sa objavil nový konkurent - potravinový reťazec Billa. Tento veľký hráč spustil vlastný e-shop a ponúka zákazníkom rýchle doručenie potravín do troch hodín od objednania. Služba je v súčasnosti dostupná zákazníkom v Prahe, Brne, Mladej Boleslavi a okolí, ale do roku 2025 plánuje rozšíriť svoju pôsobnosť na celú Českú republiku.

Česká republika má ďalšieho hráča na trhu s online potravinami

Billa prešla testovacou fázou

Spoločnosť Billa spustila v marci pilotnú prevádzku svojho e-shopu v Českej republike a teraz oficiálne spustila plnú prevádzku. Počas testovacieho obdobia Billa doručila takmer 29 000 objednávok siedmim tisícom zákazníkov, pričom viac ako osemdesiat percent zákazníkov sa stalo pravidelnými zákazníkmi e-shopu, ktorý ponúka aj bezplatné doručenie do troch hodín od zadania objednávky.

Do roku 2025 plánuje Billa rozšíriť túto službu do celej Českej republiky, v súčasnosti doručuje zákazníkom v Prahe, Brne, Mladej Boleslavi a Nymburku.

Týždenný podcast UPdate

Generálny riaditeľ spoločnosti Billi Liam Casey prezradil, že do konca tohto roka plánuje spustiť novú mobilnú aplikáciu, ktorá výrazne uľahčí nakupovanie online. Spoločnosť tiež plánuje čiastočne automatizovať svoje sklady v Prahe a Brne, aby mohla ešte efektívnejšie vybavovať objednávky zákazníkov. Cieľom je stať sa druhým najsilnejším hráčom v oblasti online predaja potravín v Českej republike.

Spoločnosť Billa spolupracuje na doručovaní potravín s logistickým startupom Dodo Michala Menšíka. V Českej republike je supermarket Rohlík vedúcim online predajcom potravín a tretím najväčším e-shopom podľa rebríčka CzechCrunch. Ďalšími významnými hráčmi sú Tesco a Košík. Vlastný e-shop má aj Lidl, ktorý tu však neponúka čerstvé potraviny.

Obrat českého potravinového reťazca Billa dosiahol v minulom roku približne 38,2 miliardy Kč, čo predstavuje medziročný nárast. Čistý zisk za rovnaké obdobie predstavoval 658,5 milióna Kč a tržby dosiahli približne 31,3 miliardy Kč. Billa v súčasnosti prevádzkuje v Českej republike 254 predajní a je súčasťou nemeckej skupiny REWE, rovnako ako potravinový reťazec Penny Market.

Credit: CC.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+