Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Česká republika má ďalšieho hráča na trhu s online potravinami

Na českom trhu s online potravinami sa objavil nový konkurent - potravinový reťazec Billa. Tento veľký hráč spustil vlastný e-shop a ponúka zákazníkom rýchle doručenie potravín do troch hodín od objednania. Služba je v súčasnosti dostupná zákazníkom v Prahe, Brne, Mladej Boleslavi a okolí, ale do roku 2025 plánuje rozšíriť svoju pôsobnosť na celú Českú republiku.

Česká republika má ďalšieho hráča na trhu s online potravinami

Billa prešla testovacou fázou

Spoločnosť Billa spustila v marci pilotnú prevádzku svojho e-shopu v Českej republike a teraz oficiálne spustila plnú prevádzku. Počas testovacieho obdobia Billa doručila takmer 29 000 objednávok siedmim tisícom zákazníkov, pričom viac ako osemdesiat percent zákazníkov sa stalo pravidelnými zákazníkmi e-shopu, ktorý ponúka aj bezplatné doručenie do troch hodín od zadania objednávky.

Do roku 2025 plánuje Billa rozšíriť túto službu do celej Českej republiky, v súčasnosti doručuje zákazníkom v Prahe, Brne, Mladej Boleslavi a Nymburku.

Týždenný podcast UPdate

Generálny riaditeľ spoločnosti Billi Liam Casey prezradil, že do konca tohto roka plánuje spustiť novú mobilnú aplikáciu, ktorá výrazne uľahčí nakupovanie online. Spoločnosť tiež plánuje čiastočne automatizovať svoje sklady v Prahe a Brne, aby mohla ešte efektívnejšie vybavovať objednávky zákazníkov. Cieľom je stať sa druhým najsilnejším hráčom v oblasti online predaja potravín v Českej republike.

Spoločnosť Billa spolupracuje na doručovaní potravín s logistickým startupom Dodo Michala Menšíka. V Českej republike je supermarket Rohlík vedúcim online predajcom potravín a tretím najväčším e-shopom podľa rebríčka CzechCrunch. Ďalšími významnými hráčmi sú Tesco a Košík. Vlastný e-shop má aj Lidl, ktorý tu však neponúka čerstvé potraviny.

Obrat českého potravinového reťazca Billa dosiahol v minulom roku približne 38,2 miliardy Kč, čo predstavuje medziročný nárast. Čistý zisk za rovnaké obdobie predstavoval 658,5 milióna Kč a tržby dosiahli približne 31,3 miliardy Kč. Billa v súčasnosti prevádzkuje v Českej republike 254 predajní a je súčasťou nemeckej skupiny REWE, rovnako ako potravinový reťazec Penny Market.

Credit: CC.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+