Zaujíma ma
13. septembra 2022
13. septembra 2022

Amazon nakupoval v Belgicku. Získava spoločnosť Cloostermans

< 1 min čítanie

Amazon získal belgického špecialistu na mechatroniku, spoločnosť Cloostermans, s ktorou spolupracoval posledné tri roky. Výška transakcie nebola zverejnená. Internetový hegemón môže rozšíriť svoje robotické operácie o technológiu belgickej spoločnosti. 

Spolupráca od roku 2019

Spoločnosť Amazon v priebehu rokov uskutočnila celý rad akvizícií startupov s cieľom vybudovať svoj podnik v oblasti robotiky; jedným z krokov je aj akvizícia belgickej spoločnosti Cloostermans. Belgická technologická spoločnosť pritom nie je žiadnym startupom ani nováčikom. 

Cloosterman bola založená v roku 1884 a už šesť generácií je v súkromnom vlastníctve. Začínala ako opravovňa textilu a začala vývojom malých strojov. Jej pobočky sú Bruseli, Antverpách a meste Hamm. Od sedemdesiatych rokov sa rozrástla na špecialistu v oblasti mechatroniky. 

Internetový obchod a spoločnosť Cloostermans spolupracujú od roku 2019. Amazon v súčasnosti využíva vo svojich skladoch roboty spoločnosti Cloostermans na premiestňovanie alebo stohovanie ťažkých paliet a kontajnerov. Roboty sa používajú aj na efektívnejšie balenie objednávok, čo pomáha znižovať plytvanie obalovým materiálom.

Belgický tím sa pripojí k spoločnosti Amazon

Amazon má v súčasnosti celosvetovo viac ako 520 000 robotických pohonných jednotiek. Akvizícia umožňuje spoločnosti Amazon rozšíriť svoje robotické operácie a rýchlo sa zväčšiť. “Investície spoločnosti Amazon do robotiky a technológií nám pomáhajú vytvárať lepšie a bezpečnejšie pracoviská pre našich zamestnancov a maximalizovať spokojnosť zákazníkov,” povedal Ian Simpson, viceprezident pre globálnu robotiku.

200 zamestnancov spoločnosti Cloostermans sa pripojí ku globálnemu tímu robotiky spoločnosti Amazon v Európe. “Tešíme sa, že sa čoskoro pripojíme k rodine Amazonu a rozšírime vplyv, ktorý môžeme mať v globálnom meradle,” povedal Frederik Berckmoes-Joos, generálny riaditeľ spoločnosti Cloostermans. “Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto ďalšej kapitoly inovácií.”

Získaj novinky ako prvý

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.


Posledné
Obľúbené