Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Amazon mal kradnúť tringelty svojim kuriérom. Čelí žalobe a ostrej kritike

Generálny prokurátor žaluje Amazon za krádež prepitného pre vodičov zásielok. Spoločnosť Amazon v skutočnosti odvádzala prepitné na zníženie vlastných nákladov na pracovnú silu a zvýšenie zisku spoločnosti.

Amazon mal kradnúť tringelty svojim kuriérom. Čelí žalobe a ostrej kritike

Pokrytie základnej mzdy z tringeltov?

Spoločnosť Amazon sa zaviazala, že vodiči dostanú 100 % hodnoty prepitného, ale namiesto toho použila časť prepitného na zaplatenie základnej sadzby pre svojich vodičov, uviedla Federálna obchodná komisia.

Generálny prokurátor štátu Kolumbia žaluje spoločnosť Amazon.com Inc. a žiada občianskoprávne sankcie za údajné zavádzanie spotrebiteľov, ktorí si mysleli, že dávajú vodičom zásielok prepitné, ale peniaze boli presmerované na pokrytie základného platu kuriérov.

Žaloba podaná na Najvyššom súde vo Washingtone sa odvoláva na dohodu medzi spoločnosťou a Federálnou obchodnou komisiou z roku 2021, v ktorej agentúra zistila, že spoločnosť Amazon viac ako dva roky zadržiavala prepitné určené pre svojich vodičov, ktorí pracujú na princípe gig economy (pozn. zdieľaná ekonomika).

Amazon chce situáciu urovnať

Spoločnosť so sídlom v Seattli súhlasila, že na urovnanie tejto záležitosti zaplatí 61,7 milióna USD, ktoré boli určené pre vodičov. Hovorcovia Amazonu vtedy uviedli, že spoločnosť nesúhlasí s tým, že jej predchádzajúce platové postupy boli nejasné.

Týždenný podcast UPdate

“Môj úrad žaluje spoločnosť Amazon za to, že kradla prepitné kuriérom prostredníctvom klamlivého, nezákonného systému, ktorý vyvolával u spotrebiteľov dojem, že zvyšuje mzdu vodičov, zatiaľ čo spoločnosť Amazon v skutočnosti odvádzala prepitné na zníženie vlastných nákladov na pracovnú silu a zvýšenie zisku,” uviedol generálny prokurátor štátu Washington, D.C., Karl Racine v príspevku na Twitteri. 

Racine požaduje náhradu škody, vyhlásenie, že spoločnosť Amazon porušila zákony na ochranu spotrebiteľa a občianskoprávne sankcie. Spoločnosť Amazon na žiadosť o komentár bezprostredne nereagovala.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Nákupné správanie Indov sa mení
2 min. čítanie

Nákupné správanie Indov sa mení

Čína už nie je najľudnatejšou krajinou. V roku 2022 ju predbehla India s viac ako 1,43 miliardami ľudí. Sledovať zmenu spotrebiteľského správania v najobývanejšej krajine preto môže byť dobrý indikátor toho, kam sa uberá nákupné správanie.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+