4 min. čítanie

Aktuálne trendy vo video marketingu

V dnešnom uponáhľanom svete sa trendy menia skutočne rýchlo, a to vo všetkých odvetviach. Špecialisti pravidelne nasávajú nové informácie a snažia sa ísť s dobou. V oblasti video contentu to nie je inak.

Miriam Mrízová Miriam Mrízová
Video Team Leader v Promiseo
Aktuálne trendy vo video marketingu

Videá sú pre ľudí vo všeobecnosti atraktívnejšou formou zdieľania informácií, sú lahodnejšie oku i uchu. V niekoľkých sekundách dokážete publiku odkomunikovať hlavnú myšlienku, (ktorú, samozrejme, o to rýchlejšie spracuje), a to je značný rozdiel oproti blogom alebo článkom.

YouTube

Už len keď sa pozrieme na sociálnu sieť Youtube, tá má v súčasnosti každý mesiac vyše dve miliardy aktívnych používateľov, ktorí uploadnú každú minútu 400 hodín a pozrú 180 miliónov hodín videí, a to z niekoľkých dôvodov.

Youtube nám ponúka širokú škálu videí s bohatým obsahom, máme tu možnosť interagovať s autormi a stať sa tak súčasťou komunity. A v neposlednom rade je to funkčnosť, teda možnosť, využívať túto platformu na mobilných zariadeniach, tabletoch či televíznych obrazovkách.

Ak to pretavíme do sféry podnikania, všetko chce svoj čas… Nie je to o vytvorení vlastného kanála a pridania jedného videa. Tak, ako na ostatných platformách, aj tu musíte byť aktívni, pridávať videá v pravidelných intervaloch, ideálne v jednotnom dizajne, s uceleným štýlom komunikácie. Vaše publikum si tak osvojí identitu spoločnosti a vy získate perfektný nástroj na budovanie brandu.

Google Ads

Pozor ale na duplicitný obsah. Budujte svoj kanál v súlade s marketingovou stratégiou značky. Zaručene sa tak stane výborným základom pre Google Ads video kampane. Tak ako na sociálnych sieťach, aj prostredníctvom Google Ads môžete zastihnúť svoju cieľovú skupinu na rôznych miestach a v rôznych fázach nákupného cyklu.

Pri predstavovaní nového produktu, firmy alebo služby oslovte publikum cez tzv. Bumper Ads, čo je nepreskočiteľná forma reklamy a môže slúžiť ako teaser. Keďže má 6 sekúnd, nepoviete v ňom nič prevratné, ale aspoň “navnadíte” zvedavé publikum.

Spomínate si na reklamy About You v ich začiatkoch? Po ich pozretí sme netušili, čo od toho očakávať, kto za nimi stojí a čo ponúka… Tak to je ono! Po istom čase by ste už tajomstvo ale mali prezradiť, napríklad cez TrueView in-stream reklamy, ktoré sa vám zobrazia pred, počas alebo po prehratí iného videa. Tie preskočiť viete, ale až po 5 sekundách, pričom video môže mať aj 30 sekúnd, prípadne minútu a viac.

Pri tomto formáte platíte až za minimálne 30 sekundové pozretie videa (alebo pozretie celého videa, ak je kratšie ako 30 sekúnd) alebo pochopiteľne, ak zákazník interaguje s videom v podobe kliknutia. Efektivita týchto videí sa dá krásne merať priamo v prostredí Youtube.

Remarketing

Nakoniec je veľmi jednoduché remarketovať a opätovne osloviť ľudí, ktorí už prejavili záujem o váš produkt či službu. Tých možností je v remarketingu nekonečne veľa, keďže už vieme o užívateľovi viac, môžeme sa vybrať aj cestou personalizácie obsahu podľa remarketovaného publika.

Nech už zvolíte akúkoľvek stratégiu, predstavte si najprv svoju cieľovú skupinu a na základe toho aj konkrétne typy videí. Vyhnete sa tak problémom s nevhodne zvoleným obsahom či formou.

Obsah vo videu

Taktiež je veľmi dôležité aj to, aký obsah chcete komunikovať. Pri hiringových kampaniach je účinnejšie ukázať reálne prostredie firmy, reálnych zamestnancov. Pri brandových kampaniach sa kreativite medze, samozrejme, nekladú. Ale naopak pri predstavovaní nových produktov či e-shopu a pod. sa netreba báť produktového videa, ktoré podnieti zákazníkov k nákupu.

Efektívne sú v tomto smere aj infografiky či jednoduchšie animácie. Tie je vhodné zvoliť najmä v prípade zložitejších technických špecifikácií daného produktu, prípadne procesov, ktoré nie je možné vyobraziť reálnym záberom.

Veľký úspech dnes majú aj eventové videá. Veď na koho sa ľudia najradšej pozerajú, ak nie na seba, prípadne iných ľudí či kolegov? Opäť tým zvýšite povedomie o svojej spoločnosti a zároveň odhalíte firemnú kultúru.

V neposlednom rade si dovolím ešte spomenúť aj case study videá, pretože o ich tvorbu neustále rastie záujem. Spoločnosti ich využívajú ako ukážku svojich úspechov, vydarených kampaní či účinných riešení.

Video kampaňami nikdy nič nepokazíte. Vopred sa len nad nimi zamyslite alebo hneď v úvode oslovte špecialistov. Dnes už zvládnete spracovať a natočiť video aj pomocou telefónu, len je lepšie poradiť sa a využiť profesionálnejšie programy. Radšej pridať jedno kvalitné video ako viac nekvalitných. V opačnom prípade by ste si svoje publikum mohli odplašiť hneď v úvode kampane.

Zdieľať článok
Miriam Mrízová
Video Team Leader v Promiseo

Miriam pôsobila v niekoľkých video odvetviach. Začínala ako moderátorka relácie, neskôr ako redaktorka komerčných reportáží a následne zodpovedala v produkčnej spoločnosti za tím a realizáciu živých prenosov. Dnes prináša klientom spolu so skúseným tímom ľudí umelecké diela v oblasti reklamy.

Tento článok ti prináša

Promiseo

Promiseo je kreatívna marketingová agentúra so sídlom v Košiciach. Poskytujú širokú škálu služieb, vrátane online reklamy, tvorby kvalitných webových stránok, dizajnu, stratégie, videa, firemného reportingu, správy sociálnych sietí a analýzy webu. Sú držiteľmi mnohých certifikátov a partnerstiev, čo z nich robí dôveryhodného hráča v oblasti digitálneho marketingu.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+