4 min. čítanie

Ako zaujať v B2B sektore? Využite video marketing!

Svet marketingových stratégií sa pri oslovovaní nových klientov v sektore B2B rozšíril o nové formy a techniky. Na rad prichádza využitie video contentu. 

Dominika Zachová Dominika Zachová
Account Manager v agentúre Volis International
Ako zaujať v B2B sektore? Využite video marketing!

Výstavy, katalógy, telefonické objednávky, ale rozhodne nie online. Vo veľkej časti B2B sféry stále panuje viera, že prvoradé je priame oslovenie a nadviazanie kontaktu. Nová štúdia od spoločnosti Gartner z oblasti marketingového výskumu tieto domienky potvrdila. 

V štúdií sa píše, že napriek nárastu digitálneho prístupu a možnosti komunikácie si 77% kupujúcich z B2B sektoru si stále myslí, že nákup cez webové stránky predávajúcich subjektov je časovo náročný a dokonca problematický resp. Neprehľadný.

Ako zaujať v tradičnom svete B2B s netradičným riešením? 

Riešením je obsahový marketing

Obsahový marketing predstavuje veľkú skupinu nástrojov a techník. Zahŕňa blogy, sociálne médiá, videá, tlačové správy a články s novinkami, často kladené otázky, e-mailové newslettre, informačné bulletiny, prípadové štúdie, infografiky a mnoho ďalších. 

Napriek domienkam obsahový marketing v súčasnosti využíva už viac ako 90% spoločností v B2B sektore.

Čísla potvrdzujú, že v B2B sektore sa počas nákupného procesu stretne s viacerými nástrojmi digitálnej komunikácie viac ako polovica všetkých kupujúcich. A viac ako 80% kupujúcich si prezerá rôzne publikácie o danej firme, jej úspechoch a referenciách.

Kupujúci si väčšinou už na začiatku vlastného prieskumu, teda pri hľadaní vhodného dodávateľa služby/tovaru, zadávajú rôzne kľúčové slová do Google vyhľadávača.

Skoro 75% kupujúcich tvrdí, že práve obsah, ktorý nájdu významne ovplyvňuje ich rozhodnutie o kúpe. A 62% tvrdí, že pri nákupe môžu dokončiť svoje výberové kritériá iba na základe digitálneho obsahu.

Video marketing

A aké sú štatistiky, čo sa týka Video Marketingu v oblasti B2B ? Pozrite si niekoľko základných bodov :

  • 87% spoločností v sektore B2B využíva video ako jeden z hlavných marketingových nástrojov
  • 88% tvrdí, že video obsah im pomohol zvýšiť návratnosť investícií ROI
  • 95% terajších užívateľov video obsahu plánuje alokovať viac z rozpočtov do videoprodukcie
  • 59% tých, čo doteraz nepoužívali video v B2B plánujú zavádzať video content v roku 2020
  • Vyše 80% hovorí, že video pomohlo zvýšiť počet leadov a predaju globálne

Ako docieliť, aby elektrosúčiastky boli sexi?

Case study SOS electronic

Pozrime sa ako na video marketing v B2B sektore v praxi. 

Zadanie kampane bolo jednoznačné. Podporiť znalosť a dôveryhodnosť B2B značky v 6 krajinách. Práve znalosť značky klienta v období zadania, výrazne zaostávala za globálnou konkurenciou. Zároveň bolo potrebné odkomunikovať, že SOS electronic bude vhodným partnerom, kdekoľvek na svete. 

Cieľom video kampane bolo k zákazníkom dostať hlavnú message spoločnosti: „SOS electronic nie je e-shop s elektronickými súčiastkami, SOS electronic je vašim globálnym partnerom“.

Prišli sme na to, že aj s nižším budgetom v B2B segmente, je práve video síce netradičným, no za to ideálnym kanálom!

Skrz kreatívy sme vyvolali emócie prostredníctvom poukázania na rôzne životné situácie, v ktorých sú ľudia závislí (aj) na súčiastkach distribuovanými SOS electronic. Napríklad v zariadeniach, ktoré sú súčasťou ich každodenného života. 

Emóciu sme vyvolali pri záchrane zdravia a ľudských životov. Význam súčiastok sme ukázali v najrôznejších zariadeniach a situáciách, všade vo svete. Napríklad v zdravotníckych prístrojoch, či systémoch, ktoré riadia bezpečnosť dopravy. 

Z toho dôvodu bol zvolený headline kampane “Everywhere“, ktorý mal zároveň poukazovať na globálny charakter spoločnosti.

Kľúčom dobrej video kampane je, aby všetky aspekty content marketingu rozdistribuovali potrebné informácie k cieľovej skupine, ak je treba aj do celého sveta.  

Iste, môžete si vytvoriť veľa videí a nechať ich na YouTube kanáli bez povšimnutia. Ale to vám neprinesie nových zákazníkov. Práve pomocou následnej distribúcie videí prostredníctvom PPC reklám cez Google, či reklám na sociálnych sieťach dostanete obsah k vašim zákazníkom.. 

Myslíte si, že Váš segment nie je zaujímavý alebo nevie chytiť za srdce a priniesť emóciu?

Veď ani elektronické súčiastky nie sú najviac sexi materiál na promo a predsa výsledky sa dostavili skoro sami. 

Zdieľať článok
Dominika Zachová
Account Manager v agentúre Volis International
Tento článok ti prináša

Volis International

Volis International je fullservisová digitálna agentúra, ktorá prináša efektívne riešenia v oblasti digitálneho marketingu. Sú Google Partner a ponúkajú komplexné digitálne kampane prispôsobené potrebám klienta. Klienti sú pre nich partnermi a venujú sa im s osobitnou starostlivosťou a zapojením do jednotlivých procesov.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Prečo investovať do produktovej fotografie od profesionála?
4 min. čítanie

Prečo investovať do produktovej fotografie od profesionála?

Myslíte si, že nafotiť vaše produkty zvládne bez problémov aj niektorý z vašich zamestnancov? Určite zvládne, faktom však je, že výsledné produktové fotografie od laika nikdy nedosiahnu kvalitu výstupov od profesionála. Produktový fotograf využíva svoje know-how, skúsenosti a rôzne triky, aby výsledné fotografie pozdvihli vašu značku na vyššiu úroveň a podporili tak vaše predaje. Hovoríme […]

Dušan Paulovič Dušan Paulovič
Copywriter & UI Designer
Prečítať článok
100 praktických rád pre kreatívca a jeho klienta časť 4.
4 min. čítanie

100 praktických rád pre kreatívca a jeho klienta časť 4.

Každá z našich rád je našou osobnou skúsenosťou a trvalo nám dlho, než sme to celé pochopili. Odvšadiaľ totiž počúvame ako my, kreatívci, musíme byť efektívni, rozhľadení, draví, ale všetkého veľmi škodia. Berte naše rady ako odporúčania a tipy z praxe, aby ste nemuseli robiť rovnaké chyby.

Stanislav Koleštík Stanislav Koleštík
Creative director a CEO Koleštík – Skvelý nápad
Prečítať článok
Obal ako kľúčový prvok marketingu
3 min. čítanie

Obal ako kľúčový prvok marketingu

Obal je nepostrádateľnou súčasťou každého produktu a plní mnoho funkcií. Základná je, pochopiteľne, ochrana tovaru na účely distribúcie a skladovania. Hneď potom ale nastupuje marketing. Primárnou funkciou obalu je zachovanie vlastností daného produktu tak, aby sa dostal ku koncovým zákazníkom v požadovanom a nepoškodenom stave. Predovšetkým pri potravinách, hygienických produktoch, liečivách a podobne je ochranná […]

Tomáš Zadák Tomáš Zadák
CEO at Ler.studio
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+