4 min. čítanie

Ako zaujať v B2B sektore? Využite video marketing!

Svet marketingových stratégií sa pri oslovovaní nových klientov v sektore B2B rozšíril o nové formy a techniky. Na rad prichádza využitie video contentu. 

Dominika Zachová Dominika Zachová
Account Manager v agentúre Volis International
Ako zaujať v B2B sektore? Využite video marketing!

Výstavy, katalógy, telefonické objednávky, ale rozhodne nie online. Vo veľkej časti B2B sféry stále panuje viera, že prvoradé je priame oslovenie a nadviazanie kontaktu. Nová štúdia od spoločnosti Gartner z oblasti marketingového výskumu tieto domienky potvrdila. 

V štúdií sa píše, že napriek nárastu digitálneho prístupu a možnosti komunikácie si 77% kupujúcich z B2B sektoru si stále myslí, že nákup cez webové stránky predávajúcich subjektov je časovo náročný a dokonca problematický resp. Neprehľadný.

Ako zaujať v tradičnom svete B2B s netradičným riešením? 

Riešením je obsahový marketing

Obsahový marketing predstavuje veľkú skupinu nástrojov a techník. Zahŕňa blogy, sociálne médiá, videá, tlačové správy a články s novinkami, často kladené otázky, e-mailové newslettre, informačné bulletiny, prípadové štúdie, infografiky a mnoho ďalších. 

Napriek domienkam obsahový marketing v súčasnosti využíva už viac ako 90% spoločností v B2B sektore.

Čísla potvrdzujú, že v B2B sektore sa počas nákupného procesu stretne s viacerými nástrojmi digitálnej komunikácie viac ako polovica všetkých kupujúcich. A viac ako 80% kupujúcich si prezerá rôzne publikácie o danej firme, jej úspechoch a referenciách.

Kupujúci si väčšinou už na začiatku vlastného prieskumu, teda pri hľadaní vhodného dodávateľa služby/tovaru, zadávajú rôzne kľúčové slová do Google vyhľadávača.

Skoro 75% kupujúcich tvrdí, že práve obsah, ktorý nájdu významne ovplyvňuje ich rozhodnutie o kúpe. A 62% tvrdí, že pri nákupe môžu dokončiť svoje výberové kritériá iba na základe digitálneho obsahu.

Video marketing

A aké sú štatistiky, čo sa týka Video Marketingu v oblasti B2B ? Pozrite si niekoľko základných bodov :

  • 87% spoločností v sektore B2B využíva video ako jeden z hlavných marketingových nástrojov
  • 88% tvrdí, že video obsah im pomohol zvýšiť návratnosť investícií ROI
  • 95% terajších užívateľov video obsahu plánuje alokovať viac z rozpočtov do videoprodukcie
  • 59% tých, čo doteraz nepoužívali video v B2B plánujú zavádzať video content v roku 2020
  • Vyše 80% hovorí, že video pomohlo zvýšiť počet leadov a predaju globálne

Ako docieliť, aby elektrosúčiastky boli sexi?

Case study SOS electronic

Pozrime sa ako na video marketing v B2B sektore v praxi. 

Zadanie kampane bolo jednoznačné. Podporiť znalosť a dôveryhodnosť B2B značky v 6 krajinách. Práve znalosť značky klienta v období zadania, výrazne zaostávala za globálnou konkurenciou. Zároveň bolo potrebné odkomunikovať, že SOS electronic bude vhodným partnerom, kdekoľvek na svete. 

Cieľom video kampane bolo k zákazníkom dostať hlavnú message spoločnosti: „SOS electronic nie je e-shop s elektronickými súčiastkami, SOS electronic je vašim globálnym partnerom“.

Prišli sme na to, že aj s nižším budgetom v B2B segmente, je práve video síce netradičným, no za to ideálnym kanálom!

Skrz kreatívy sme vyvolali emócie prostredníctvom poukázania na rôzne životné situácie, v ktorých sú ľudia závislí (aj) na súčiastkach distribuovanými SOS electronic. Napríklad v zariadeniach, ktoré sú súčasťou ich každodenného života. 

Emóciu sme vyvolali pri záchrane zdravia a ľudských životov. Význam súčiastok sme ukázali v najrôznejších zariadeniach a situáciách, všade vo svete. Napríklad v zdravotníckych prístrojoch, či systémoch, ktoré riadia bezpečnosť dopravy. 

Z toho dôvodu bol zvolený headline kampane “Everywhere“, ktorý mal zároveň poukazovať na globálny charakter spoločnosti.

Kľúčom dobrej video kampane je, aby všetky aspekty content marketingu rozdistribuovali potrebné informácie k cieľovej skupine, ak je treba aj do celého sveta.  

Iste, môžete si vytvoriť veľa videí a nechať ich na YouTube kanáli bez povšimnutia. Ale to vám neprinesie nových zákazníkov. Práve pomocou následnej distribúcie videí prostredníctvom PPC reklám cez Google, či reklám na sociálnych sieťach dostanete obsah k vašim zákazníkom.. 

Myslíte si, že Váš segment nie je zaujímavý alebo nevie chytiť za srdce a priniesť emóciu?

Veď ani elektronické súčiastky nie sú najviac sexi materiál na promo a predsa výsledky sa dostavili skoro sami. 

Zdieľať článok
Dominika Zachová
Account Manager v agentúre Volis International
Volis International
Tento článok ti prináša

Volis International

Náš rast bol postupný, ale za viac ako 10 rokov sme to dotiahli na úspešnú fullservisovú agentúru, ktorá splní svojim klientov všetko čo im na očiach vidí, ale aj čo oni sami nevidia. Patríme medzi TOP digitálne agentúry na Slovensku. Od stratégie cez kreatívu a produkčný servis až po správu kampaní a mediálny servis sa stará tím certifikovaných profesionálov, ktorí majú pod palcom kampane vo viac ako 10 krajinách. Pravidelne organizujeme samostatné semináre a školenia na Slovensku aj v zahraničí. Dnes má agentúra VOLIS stabilné miesto medzi TOP digitálnymi agentúrami. Sme partnermi a garantmi mnohých inovatívnych projektov ako MastersGate e-shop Accelerator, aktívne spolupracujeme so študentmi vysokých škôl, pravidelne nás môžete vidieť v odborných televíznych diskusných reláciách. Naše certifikáty Google Analytics certified AdWords Fundamentals AdWords Display certified Mobile Advertising certified Video Ads certified AdWords Shopping certified

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
5 min. čítanie

Ako automatizovať predaj digitálnych produktov?

Predávať digitálny obsah je špecifická časť e-commerce, ktorá má tú výhodu, že sa dá kompletne automatizovať. O takúto automatizáciu sa stará SimpleShop – platforma, ktorá sa zameriava na predaj produktov ako sú e-booky, online kurzy, videá, členské sekcie, vstupenky, vouchery a čokoľvek ďalšie, čo sa nachádza v online svete.

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+