2 min. čítanie

Akcionári Activision Blizzard podávajú žalobu na predstavenstvo spoločnosti

Nie je to tak dávno, kedy Microsoft a Activision Blizzard s nadšením ohlásili najväčšiu akvizíciu vo svete gamingu. Ubehlo pár týždňov a všetko je inak. Niektorí akcionári Activision Blizzard totiž nie sú spokojní s postupom spoločnosti a tvrdia, že súčasné smerovanie nie je v najlepšom záujme hernej spoločnosti. Títo akcionári už podali žalobu proti softvérovému gigantovi z Redmondu v štáte Washington.

Akcionári Activision Blizzard podávajú žalobu na predstavenstvo spoločnosti

Rošády v exekutíve a snaha o vyššie ohodnotenie

Polygon informuje, že dvaja akcionári žalujú spoločnosť Activision Blizzard a Microsoft za súčasné riadenie podniku. Akcionár menom Kyle Watson uviedol, že žaloba sa zameriava na to, čo Activision Blizzard robí a ako je to “z viacerých dôvodov nespravodlivé” voči dotknutým osobám.

 Akcionári sa zameriavajú skôr na podanie žaloby na hernú spoločnosť a jej predstavenstvo.

Plán predaja spoločnosti Activision Blizzard, opísaný v podaní SEC (Komisia pre cenné papiere a burzu), je nespravodlivý a jeho smerovanie nezodpovedá najlepším záujmom spoločnosti. 

Nové predstavenstvo spoločnosti Activision Blizzard sa údajne snaží obsadiť významnejšie pozície v spoločnosti s dôrazom na exekutívu. Nové funkcie by im zároveň poskytli ďalšie výhody, ktoré by zvýšili ich ohodnotenie zo strany spoločnosti, čo je v rozpore so zákonom o burze cenných papierov. 

Interné problémy Activision Blizzard ovplyvňujú aj najväčšiu fúziu v histórií gamingu

Akvizícia Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft sa uskutočnila v čase, kedy spoločnosť čelila viacerým vnútorným problémom kvôli spôsobu riadenia spoločnosti. Generálny riaditeľ Activision-Blizzard Bobby Kotick poslal svojim zamestnancom e-mail, v ktorom potvrdil fúziu a vykreslil svetlú budúcnosť hernej spoločnosti v priazni Microsoftu. 

Šéf Xboxu Phil Spencer nesúhlasil s postupom hernej spoločnosti, podelil sa o niekoľko vyhlásení, ktoré môžu mať obrovský dopad na akvizíciu Microsoftu. 

Napriek nespokojnosti “hŕstky” zamestnancov s vedením spoločnosti, zamestnanci Activision-Blizzard dúfajú, že k akvizícii dôjde.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+