3 min. ─Ź├ştanie

5 overen├Żch tipov, ako na Facebook reklamu

Nefunguj├║ va┼íe Facebook reklamy tak, ako by ste si mo┼żno predstavovali? Mo┼żno je probl├ęm v nastaven├ş alebo ┼ítrukt├║re samotn├Żch kampan├ş. Druh├Żm faktorom, ktor├ęmu sa e┼íte mno┼żstvo market├ęrov, social media mana┼ż├ęrov alebo majite─żov Facebook ├║─Źtov br├íni, je automatiz├ícia. Probl├ęm bude zrejme niekde medzi t├Żm. Preto sme pre v├ís zhrnuli zop├ír najz├íkladnej┼í├şch ch├Żb, ktor├ę m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą, ┼że s├║ va┼íe Facebook Ads m├ílo efekt├şvne. A, samozrejme, aj tipov, ako ich vylep┼íi┼ą.

Roman Helt Roman Helt
Performance Marketing Director ui42
5 overen├Żch tipov, ako na Facebook reklamu

Ak m├í by┼ą Facebook reklama efekt├şvna, chce to jasn├Ż cie─ż┬á

├üno, hovor├şme o KPI (Key Performance Indicators ÔÇô k─ż├║─Źovom parametri v├Żkonnosti). Mimochodom, ak├Ż m├íte v r├ímci rekl├ím na Facebooku zadefinovan├Ż cie─ż vy? Ak ich sledujete viacero ÔÇô napr├şklad konverzn├Ż pomer a z├írove┼ł lep┼í├ş PNO (podiel n├íkladov na obrate) ─Źi dokonca celkov├║ n├ívratnos┼ą invest├şcie z reklamy (ROAs), zastavte sa na moment.

Vyhodnocova┼ą kampane pod─ża t├Żchto v┼íetk├Żch ukazovate─żov m├┤┼że by┼ą m├Ąt├║ce, preto┼że si tieto v┼íetky ciele navz├íjom m├┤┼żu konkurova┼ą. Lep┼íou vo─żbou je vybra┼ą si jeden a kampane vyhodnocova┼ą pod─ża neho. ─Żahko potom optimalizujete rozpo─Źet medzi jednotliv├ę reklamy ÔÇô prid├íte t├Żm efekt├şvnej┼í├şm a uberiete t├Żm menej ├║spe┼í├Żm.

Ako na nov├Żch z├íkazn├şkov cez Facebook ads?┬á

Akviz├şcia nov├Żch z├íkazn├şkov je ─Źast├Żm d├┤vodom, pre─Źo v├┤bec Facebook reklamu rie┼íi┼ą. Dar├ş sa v├ím oslovi┼ą ich? Ak nie, nechajte to na algoritmus. Dok├í┼że pomerne jednoducho a r├Żchlo zadefinova┼ą cie─żov├║ skupinu, ktor├í je podobn├í va┼íim aktu├ílnym z├íkazn├şkom. Ako?

Vysk├║┼íajte vytvori┼ą lookalike publikum pre ─Źas┼ą n├íkupn├ęho procesu s ozna─Źen├şm dokon─Źenie n├íkupu (event purchase). V├Żsledkami budete prekvapen├ş.

Mas├şrujte reklamou aj t├Żch, ktor├ş u┼ż u v├ís nak├║pili

Nes├║ toti┼ż na svojich pleciach hne─Ć nieko─żko benefitov ÔÇô registruj├║ va┼íu zna─Źku a u┼ż vo va┼íom e-shope nakupovali, preto poznaj├║ jeho v├Żhody aj prostredie. Nemus├şte ich preto l├íma┼ą na va┼íu konkuren─Źn├║ v├Żhodu. Sta─Ź├ş, ak im jemne podsuniete va┼íe aktu├ílne z─żavy alebo v├Żhodn├ę ponuky. V r├ímci nastaven├ş Facebook publika si vytvorte napr├şklad kombin├íciu pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş u┼ż u v├ís nak├║pili a z├írove┼ł svoj n├íkup zrealizovali v horizonte 60 ÔÇô 180 dn├ş dozadu.

├Ü─Źinn├Ż remarketing m├í pre Facebook Ads svoje ├║skalia┬á

─îi u┼ż v pr├şpade remarketingov├Żch kampan├ş zameran├Żch na pozretie produktu alebo vlo┼żenie do ko┼í├şka, kedy z├íkazn├şk n├íkup nedokon─Ź├ş, nie je jedno, ako ho budete reklamou prenasledova┼ą. Be┼żnou praxou toti┼ż je nastavi┼ą kampa┼ł na 30 dn├ş a necha┼ą ju be┼ża┼ą.

Ak v┼íak chcete z├şska┼ą lep┼íie v├Żsledky, rozde─żte cielenie na z├íkazn├şkov, ktor├ş pridali produkt do ko┼í├şka alebo zobrazili produkt pred jedn├Żm d┼łom a n├ísledne tromi, siedmimi ─Źi ┼ítrn├ístimi. Vytvor├şte tak nieko─żko ad setov, ktor├ę m├┤┼żete lep┼íie optimalizova┼ą pomocou textu, vizu├ílu a napokon opakovane rozdeli┼ą budget pod─ża v├Żkonnosti.┬á

T├Ż┼żdenn├Ż podcast UPdate

Nebojte sa automatizácie vo Facebook reklame 

Automatiz├ícia a umel├í inteligencia s├║ faktory, ktor├ę pre dosiahnutie efekt├şvnej┼í├şch v├Żsledkov mus├ş zoh─żadni┼ą dnes u┼ż vari ka┼żd├Ż market├ęr. ┼áetria ─Źas a prin├í┼íaj├║ v├Żsledky na z├íklade presn├Żch d├ít. Z├írove┼ł plat├ş jedno ÔÇô ─Ź├şm viac ich vyu┼ż├şvate, t├Żm sa ich algoritmus a procesy na pozad├ş zdokona─żuj├║, tak┼żeÔÇŽ Hor sa do toho!

Vo Facebook reklame je to napr├şklad Advantage+ kampa┼ł. Ak ste ju e┼íte neotestovali, budete prekvapen├ş, ako zvl├ída nielen remarketing, ale aj akviz├şciu nov├Żch z├íkazn├şkov. Bonusom je, ┼że u─żah─Źuje aj tvorbu kreat├şvy a pre r├┤zne zobrazenia vyber├í tie najlep┼íie mo┼żnosti.

Nu┼ż, Facebook Ads dok├í┼że potr├ípi┼ą. No ak m├íte to spr├ívne know-how a nebojujete s pokrokom, m├┤┼że to by┼ą ├║─Źinn├Ż n├ístroj, ako vystreli┼ą ─Ź├şsla v e-shope op├Ą┼ą o ├║rove┼ł vy┼í┼íie.

>>Reklamy na soci├ílnych sie┼ąach<<

Zdie─ża┼ą ─Źl├ínok
Roman Helt
Performance Marketing Director ui42

Roman Helt vedie v ui42 performance oddelenie a spolu so svojimi kolegami vytv├íra jedine─Źn├ę marketingov├ę strat├ęgie nielen pre e-commerce klientov. Kladie d├┤raz na automatiz├íciu a efekt├şvnos┼ą procesov.

Tento ─Źl├ínok ti prin├í┼ía

ui42

ui42 je slovensk├í digit├ílna agent├║ra, ktor├í pokr├Żva v┼íetky z├íkladn├ę oblasti online biznisu. Pon├║ka komplexn├ę slu┼żby od programovania webov a webov├Żch aplik├íci├ş, cez user experience a performance marketing a┼ż po umel├║ inteligenciu. S├║ one-stop shop pre v├í┼í online biznis.

Viac o tejto spolo─Źnosti

T├Ż┼żdenn├Ż podcast UPdate
Podobn├ę ─Źl├ínky
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ nepre─Ź├ştan├Żch

10+