Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Žaloba proti Amazon Go. Zhromažďujú predajne biometrické údaje zákazníkov?

Nová žaloba proti Amazon Go tvrdí, že obchody spoločnosti v New Yorku nezákonne zhromažďujú údaje o veľkosti a tvare zákazníkov bez toho, aby ich o tom informovali. Právnik, ktorý sa prípadu venuje, vyjadril nádej, že žaloba upúta pozornosť miestnej a federálnej vlády. Viac o tejto téme sa dočítate na portáli Insider.

Žaloba proti Amazon Go. Zhromažďujú predajne biometrické údaje zákazníkov?

Pokročilá technológia umožňuje nákup bez pokladní

Zákazníci v obchodoch Amazon Go nakupujú bez toho, aby museli stáť v dlhých radoch. Nákup bez pokladní je revolučnou myšlienkou. Vďaka pokročilej technológii sú zákazníci sledovaní pomocou systému kamier, senzorov a softvéru na detekciu pohybu. Amazon chce docieliť automatizovaný nákupný zážitok bez pokladní. Nová žaloba však tvrdí, že spoločnosť nikdy neinformovala zákazníkov v New Yorku o tom, že sú sledovaní. 

V hromadnej žalobe podanej tento týždeň sa tvrdí, že spoločnosť Amazon zhromažďovala údaje o tvare a veľkosti tela zákazníkov. V žalobe sa spomína dokonca skenovanie rúk niektorých zákazníkov, a to všetko bez náležitého upozornenia.

“Od okamihu, keď človek vstúpi do dverí Amazon Go, spoločnosť používa pokročilé technológie na sledovanie ľudí,” povedal Peter Roman-Friedman, hlavný právnik žaloby. 

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Žaloba sa vzťahuje na predajne v New Yorku

Žaloba sa týka konkrétne deviatich predajní v New Yorku, kde podľa mestských zákonov musia spoločnosti zverejniť, kedy sa zbierajú biometrické údaje zákazníkov. Roman-Friedman napriek tomu vyjadril nádej, že žaloba zaujme zákonodarcov na iných miestnych a federálnych úrovniach.

Amazon vo vyhlásení zdôraznil, že vo svojich predajniach nepoužíva softvér na rozpoznávanie tváre – hoci newyorská žaloba sa o rozpoznávaní tváre vôbec nezmieňuje. 

Spoločnosť tiež spochybňuje názor, že technológia, ktorú používa na sledovanie zákazníkov v obchode, predstavuje definíciu “biometrické údaje” – ktoré sú podľa mestského zákona definované široko ako fyziologická alebo biologická charakteristika, ktorá sa používa na identifikáciu jednotlivca.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+