Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Výrobcovia hračiek sa snažia zbaviť jednorazových plastov. Mattel začne recyklovať hračky Fisher-Price

Spoločnosť Mattel pridala hračky Fisher-Price do svojej iniciatívy bezplatnej recyklácie hračiek v rámci pokračujúcej snahy hračkárskeho gigantu riešiť problém s plastmi v hračkárskom priemysle.

Výrobcovia hračiek sa snažia zbaviť jednorazových plastov. Mattel začne recyklovať hračky Fisher-Price

Problém jednorazových plastov v hračkárskom priemysle

Výrobcovia hračiek sa snažia zbaviť jednorazových plastov v reakcii na rastúci počet rodičov, ktorí sa obávajú vplyvu plastových hračiek na životné prostredie. Nedávny prieskum, ktorý si objednala priemyselná skupina The Toy Association, ukázal, že 78 % rodičov uviedlo, že udržateľnosť hračky je pre nich dôležitá.

Spoločnosť Mattel pred rokom spustila program Mattel Playback, ktorý umožňuje rodičom vytlačiť bezplatné prepravné štítky a použiť ich na odoslanie starých bábik Barbie, autíčok Mega Bloks a Matchbox a hier do zberných miest spoločnosti Mattel na recykláciu a opätovné použitie.

Spoločnosť Mattel teraz rozšírila tento program aj na neelektronické hračky Fisher-Price. Divízia Fisher-Price spoločnosti Mattel zahŕňa značky Little People, Laugh & Learn, Imaginext a ďalšie.

Spoločnosť Mattel si koncom roka 2019 stanovila cieľ, že do roku 2030 bude vo všetkých svojich hračkách a obaloch používať 100 % recyklovaných, recyklovateľných alebo biologických plastov. V apríli tohto roku oznámila nový ekologický cieľ, ktorým je znížiť množstvo plastových obalov o 25 % na každý výrobok do roku 2030.

Preteky troch najväčších svetových producentov hračiek

Tri najväčšie hračkárske spoločnosti – Lego, Hasbro a Mattel – sa snažia presvedčiť rodičov, že sú najekologickejšie a všetky si stanovili environmentálne ciele na zníženie množstva obalov a plastov.

Spoločnosť Lego v októbri 2019 spustila program, ktorý umožňuje rodičom darovať staré kocky Lego školským programom a pracuje na vývoji alternatívnych materiálov na rastlinnej báze a biologicky rozložiteľných materiálov.

Spoločnosť Hasbro v roku 2018 spustila program, v rámci ktorého je možné jej plastové hračky posielať do recyklačného inovátora Terracycle na opätovné použitie do iných výrobkov. V roku 2019 spoločnosť Hasbro vydala záväzok, že do konca tohto roka prestane používať plastové obaly.

“Udržateľnosť a životné prostredie sú pre rodičov čoraz dôležitejšie,” povedal Jim Silver, odborník na hračkársky priemysel a majiteľ stránky s recenziami hračiek TTPM.com a spoločnosti TTPM Influencer Talent Management. Všetky veľké spoločnosti vyrábajúce hračky zdôrazňujú svoje ekologické iniciatívy. “Pre ich imidž je užitočné, že ukazujú, že im záleží na budúcnosti a budúcnosti detí,” povedal.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+