2 min. čítanie

Výrobcovia hračiek sa snažia zbaviť jednorazových plastov. Mattel začne recyklovať hračky Fisher-Price

Spoločnosť Mattel pridala hračky Fisher-Price do svojej iniciatívy bezplatnej recyklácie hračiek v rámci pokračujúcej snahy hračkárskeho gigantu riešiť problém s plastmi v hračkárskom priemysle.

Výrobcovia hračiek sa snažia zbaviť jednorazových plastov. Mattel začne recyklovať hračky Fisher-Price

Problém jednorazových plastov v hračkárskom priemysle

Výrobcovia hračiek sa snažia zbaviť jednorazových plastov v reakcii na rastúci počet rodičov, ktorí sa obávajú vplyvu plastových hračiek na životné prostredie. Nedávny prieskum, ktorý si objednala priemyselná skupina The Toy Association, ukázal, že 78 % rodičov uviedlo, že udržateľnosť hračky je pre nich dôležitá.

Spoločnosť Mattel pred rokom spustila program Mattel Playback, ktorý umožňuje rodičom vytlačiť bezplatné prepravné štítky a použiť ich na odoslanie starých bábik Barbie, autíčok Mega Bloks a Matchbox a hier do zberných miest spoločnosti Mattel na recykláciu a opätovné použitie.

Spoločnosť Mattel teraz rozšírila tento program aj na neelektronické hračky Fisher-Price. Divízia Fisher-Price spoločnosti Mattel zahŕňa značky Little People, Laugh & Learn, Imaginext a ďalšie.

Spoločnosť Mattel si koncom roka 2019 stanovila cieľ, že do roku 2030 bude vo všetkých svojich hračkách a obaloch používať 100 % recyklovaných, recyklovateľných alebo biologických plastov. V apríli tohto roku oznámila nový ekologický cieľ, ktorým je znížiť množstvo plastových obalov o 25 % na každý výrobok do roku 2030.

Preteky troch najväčších svetových producentov hračiek

Tri najväčšie hračkárske spoločnosti – Lego, Hasbro a Mattel – sa snažia presvedčiť rodičov, že sú najekologickejšie a všetky si stanovili environmentálne ciele na zníženie množstva obalov a plastov.

Spoločnosť Lego v októbri 2019 spustila program, ktorý umožňuje rodičom darovať staré kocky Lego školským programom a pracuje na vývoji alternatívnych materiálov na rastlinnej báze a biologicky rozložiteľných materiálov.

Spoločnosť Hasbro v roku 2018 spustila program, v rámci ktorého je možné jej plastové hračky posielať do recyklačného inovátora Terracycle na opätovné použitie do iných výrobkov. V roku 2019 spoločnosť Hasbro vydala záväzok, že do konca tohto roka prestane používať plastové obaly.

“Udržateľnosť a životné prostredie sú pre rodičov čoraz dôležitejšie,” povedal Jim Silver, odborník na hračkársky priemysel a majiteľ stránky s recenziami hračiek TTPM.com a spoločnosti TTPM Influencer Talent Management. Všetky veľké spoločnosti vyrábajúce hračky zdôrazňujú svoje ekologické iniciatívy. “Pre ich imidž je užitočné, že ukazujú, že im záleží na budúcnosti a budúcnosti detí,” povedal.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
3 min. čítanie

Tretina ľudí chce, aby im bola objednávka z e-shopu doručená v deň objednania. Generácia Z je ešte náročnejšia

Rýchlosť dodania zostáva jedným z hlavných argumentov pre výber e-shopu, v ktorom zákazník nakúpi. Očakávania nakupujúcich však stále ďaleko predbiehajú realitu na trhu. Hoci takmer tretina nakupujúcich by uvítala doručenie v ten istý deň, iba 15 % nákupov túto potrebu spĺňa. Mladí ľudia sú ešte náročnejší na rýchlosť. Pozrite si výsledky nášho rozsiahleho prieskumu.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+