2 min. čítanie

Tone of voice

Označenie tone of voice označuje spôsob, ako firma či značka komunikuje s okolím. Znamená to, či zákazníkom tyká alebo vyká.

Označenie tone of voice označuje spôsob, ako firma či značka komunikuje s okolím. Znamená to, či zákazníkom tyká alebo vyká. Taktiež to, či v rámci komunikácie využíva humor alebo skôr vážny prejav. To však nie je všetko.

Čo všetko patrí pod tone of voice?

Okrem spomínaných pod tone of voice patria tiež:

  • používané farby v rámci vizuálu
  • typ písma
  • zvuk v reklame.

A množstvo ďalšieho.

Tone of voice je dôležitý

Síce to tak nevyzerá, no tone of voice je dôležitá súčasť dobrej marketingovej stratégie. Ak ho má firma správny, vie pritiahnuť veľké množstvo ľudí. Z tých sa neskôr môžu stať zákazníci.

Pomocou tohto parametra sa firmy či značky vedia aj odlíšiť od ostatných. Nehovoriac o tom, že komunikáciou pôsobia na emócie ľudí.

Príklad v praxi

Väčšina značiek orientovaných na mladých ľudí volí tykanie a voľnejší spôsob komunikácie. V reklamách často využívajú vtipy. Na sociálnych sieťach zas vtipné obrázky, tzv. memes.

Obsah pripravili profesionáli na copywriting CoolWriters.sk

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo je to Lorem Ipsum?
2 min. čítanie

Čo je to Lorem Ipsum?

Vysvetľovať marketérom tento pojem je asi ako hovoriť šoférom k čomu slúži volant 🙂 (to okrúhle zariadenie pred sedadlom vodiča, ktoré sa krúti doľava a doprava). Stále však existuje dostatok ľudí, ktorí chcú vedieť odkiaľ sa tento pseudo jazyk vzal a aký je jeho účel. Nech sa páči. Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Čo je digitálna garáž?
2 min. čítanie

Čo je digitálna garáž?

Digitálna garáž od Google je bezplatný online vzdelávací program. Umožňuje vám rozšíriť a upevniť svoje zručnosti cez kurzy z oblasti digitálneho marketingu. Možno dokonca aj získať prácu, po ktorej tak túžite a naštartovať novú kariéru  Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného alebo týždenného newslettera, s ktorým Vám nič neunikne 🚀 Denný newsletter Týždenný […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Čo je spyware?
4 min. čítanie

Čo je spyware?

Hoci to znie ako technológia z filmov Jamesa Bonda, spyware je až príliš reálny. Spyware je akýkoľvek softvér, ktorý sa nainštaluje do vášho počítača a začne tajne sledovať vaše správanie online bez vášho vedomia alebo povolenia.  Odoberajte pravidelný ecommerce newsletter Prihláste sa do denného alebo týždenného newslettera, s ktorým Vám nič neunikne 🚀 Denný newsletter […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+