Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Slovenský SuperScale si razí cestu na globálnu úroveň, získal ďalšiu investíciu

Startup SuperScale pomáha vývojárom mobilných hier maximalizovať zisky. Z kancelárií v Bratislave, Londýne a Gdansku pracuje pre globálnych hráčov ako EA či Zynga.

Slovenský SuperScale si razí cestu na globálnu úroveň, získal ďalšiu investíciu
Zdroj: Superscale

Začalo to ako gamingová vášeň, teraz Ivan Trančík zamestnáva viac ako 70 ľudí. Pred ôsmimi rokmi založil startup SuperScale, s ktorým pomáha vývojárom zvyšovať ich príjmy prostredníctvom analýzy dát a správy hier. Celkovo spoločnosť pracovala na viac ako 150 herných tituloch a vygenerovala dve miliardy stiahnutí. Teraz chce vďaka investorom expandovať na nové trhy.

Platforma SuperScale má v súčasnosti viac ako dvadsať modulov, ktoré využívajú prediktívnu analýzu, monetizáciu, marketing a ďalšie služby na zvýšenie príjmov a dosiahnutie komerčného úspechu hry. Startup medzitým spolupracoval aj s globálnymi hernými gigantmi, ako sú Electronic Arts (EA) a Zynga, ako aj s výrobcom stavebníc LEGO a vývojármi mobilných hier Fingersoft a Big Fish Games.

“Dokážeme identifikovať a dosiahnuť desiatky zlepšení obchodného modelu hry, ktoré sa spoločne premietnu do rastu príjmov a ziskovosti,” vysvetľuje Trančík podstatu činnosti spoločnosti SuperScale, ktorá od vývojárov preberá zodpovednosť za marketing, monetizáciu alebo aktualizácie hier.

Namiesto tradičného obchodného modelu založeného na paušálnych poplatkoch je tak platená len z dodatočného zisku, ktorý hry jej prostredníctvom generujú.

Týždenný podcast UPdate

Od investorov získali ďalších 5 miliónov eur

“Veríme, že každá dobrá hra by mohla byť komerčne úspešnejšia, keby bola lepšie optimalizovaná,” hovorí Trančík a dodáva, že teraz je čas sprístupniť platformu širšiemu segmentu trhu. Práve na to získala spoločnosť SuperScale v rámci takzvanej série A investíciu vo výške päť miliónov eur.

Investičné kolo viedol slovenský fond Venture to Future s prispením Across Private Investments a fondu Zero One Hundred. “SuperScale je vynikajúcim príkladom toho, ako môže firma zo strednej Európy uspieť na lukratívnom globálnom trhu vďaka správnej kombinácii miestneho technického talentu a výbornej znalosti trhu,” komentuje Michal Csonga, partner fondu Zero One Hundred.

Pred založením SuperScale bol Trančík súčasťou slovenského startupu Exponea, ktorý v roku 2021 kúpil americký jednorožec Bloomreach. Svoj startup spustil v roku 2015 a o dva roky neskôr sa k nemu ako spoluzakladateľka pridala súčasná riaditeľka analytiky Alžbeta Trančík, ktorá má skúsenosti s budovaním analytických platforiem z Ubisoftu a Pixel Federation.

Credit:CC.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+