2 min. čítanie

Slovenský SuperScale si razí cestu na globálnu úroveň, získal ďalšiu investíciu

Startup SuperScale pomáha vývojárom mobilných hier maximalizovať zisky. Z kancelárií v Bratislave, Londýne a Gdansku pracuje pre globálnych hráčov ako EA či Zynga.

Slovenský SuperScale si razí cestu na globálnu úroveň, získal ďalšiu investíciu
Zdroj: Superscale

Začalo to ako gamingová vášeň, teraz Ivan Trančík zamestnáva viac ako 70 ľudí. Pred ôsmimi rokmi založil startup SuperScale, s ktorým pomáha vývojárom zvyšovať ich príjmy prostredníctvom analýzy dát a správy hier. Celkovo spoločnosť pracovala na viac ako 150 herných tituloch a vygenerovala dve miliardy stiahnutí. Teraz chce vďaka investorom expandovať na nové trhy.

Platforma SuperScale má v súčasnosti viac ako dvadsať modulov, ktoré využívajú prediktívnu analýzu, monetizáciu, marketing a ďalšie služby na zvýšenie príjmov a dosiahnutie komerčného úspechu hry. Startup medzitým spolupracoval aj s globálnymi hernými gigantmi, ako sú Electronic Arts (EA) a Zynga, ako aj s výrobcom stavebníc LEGO a vývojármi mobilných hier Fingersoft a Big Fish Games.

“Dokážeme identifikovať a dosiahnuť desiatky zlepšení obchodného modelu hry, ktoré sa spoločne premietnu do rastu príjmov a ziskovosti,” vysvetľuje Trančík podstatu činnosti spoločnosti SuperScale, ktorá od vývojárov preberá zodpovednosť za marketing, monetizáciu alebo aktualizácie hier.

Namiesto tradičného obchodného modelu založeného na paušálnych poplatkoch je tak platená len z dodatočného zisku, ktorý hry jej prostredníctvom generujú.

Týždenný podcast UPdate

Od investorov získali ďalších 5 miliónov eur

“Veríme, že každá dobrá hra by mohla byť komerčne úspešnejšia, keby bola lepšie optimalizovaná,” hovorí Trančík a dodáva, že teraz je čas sprístupniť platformu širšiemu segmentu trhu. Práve na to získala spoločnosť SuperScale v rámci takzvanej série A investíciu vo výške päť miliónov eur.

Investičné kolo viedol slovenský fond Venture to Future s prispením Across Private Investments a fondu Zero One Hundred. “SuperScale je vynikajúcim príkladom toho, ako môže firma zo strednej Európy uspieť na lukratívnom globálnom trhu vďaka správnej kombinácii miestneho technického talentu a výbornej znalosti trhu,” komentuje Michal Csonga, partner fondu Zero One Hundred.

Pred založením SuperScale bol Trančík súčasťou slovenského startupu Exponea, ktorý v roku 2021 kúpil americký jednorožec Bloomreach. Svoj startup spustil v roku 2015 a o dva roky neskôr sa k nemu ako spoluzakladateľka pridala súčasná riaditeľka analytiky Alžbeta Trančík, ktorá má skúsenosti s budovaním analytických platforiem z Ubisoftu a Pixel Federation.

Credit:CC.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+