2 min. čítanie

Slovenská národná galéria má nový web

Na novom webe sa začalo pracovať ešte počas rekonštrukcie galérie. Vedenie totiž chcelo, čo najskôr po otvorení ponúknuť publiku digitálny zážitok v podobe, ktorá zodpovedá aj návšteve novej Slovenskej národnej galérie.

Slovenská národná galéria má nový web

Dve fázy spustenia

Vzhľadom na časovú náročnosť a komplexnosť vývoja bude národná galéria novú webovú stránku spúšťať postupne. Až do dokončenia a sprístupnenia ďalších častí nového webu bude funkčná aj pôvodná stránka, kde bude dostupný archívny obsah.

Webová stránka prináša nový dizajn, pracuje s fontom vytvoreným na mieru a reaguje na potreby publika. Okrem dizajnu je najviditeľnejšou zmenou zjednodušenie štruktúry a obsahu stránok – v prvej fáze ide o sprehľadnenie úvodnej stránky, ponuky výstav, podujatí a informácií o návšteve. 

Na stránkach jednotlivých výstav a expozícií nájdu návštevníci fotografie s pohľadom do výstav, zoznam autorov, autoriek a vystavených diela, ktoré môžu ďalej skúmať na Webe umenia.

Týždenný podcast UPdate

Magazín a vzdelávanie

V druhej fáze budú spustené ďaľšie dve časti: Magazín a Vzdelávanie. Magazín bude priestorom, kde budú na jednom mieste doteraz publikované a neskôr aj nové články, videá, podcasty a ďalší online obsah vytvorený SNG. Sekcia Vzdelávanie ponúkne prehľad programov, kurzov a kreatívneho obsahu pre rôzne cieľové skupiny.

“Zistenia, na základe ktorých sme robili spomínané úpravy, priniesol používateľský výskum a testovanie, ktoré bolo kľúčové pri tvorbe prvej fázy, ale bude pokračovať aj naďalej,” píše sa v zverejnenej správe.

Prípravu nového webu SNG koordinuje interný tím lab.SNG v spolupráci s úsekom marketingu a komunikácie SNG. Na výskume a koncepte dizajnu pracovalo štúdio LB*, vizuálny dizajn pripravila Katarína Štefániková v spolupráci s Gorazdom Ratulovským a Pavlínou S. Morháčovou. Technologické riešenie a vývoj zabezpečuje slovenská softvérová firma BRACKETS by TRIAD.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+