2 min. čítanie

Shopify a YouTube spúšťajú službu YouTube Shopping

Spoločnosť Shopify sa v poslednom čase presúva na trh influencerov. Spolu s platformou YouTube spúšťajú službu YouTube Shopping.Táto funkcia ponúka viacero možností live nakupovania, v rámci ktorého môžu užívatelia nakupovať produkty priamo na webovej lokalite YouTube.

Shopify a YouTube spúšťajú službu YouTube Shopping

Nakupovanie počas živého vysielania

Pomocou služby YouTube Shopping môžu používatelia nakupovať produkty od obchodníkov Shopify počas sledovania videa alebo živého vysielania na YouTube. Celý platobný proces bude prebiehať prostredníctvom platformy a od tohto týždňa je táto funkcia dostupná na celom svete. Aby mohli obchodníci využívať túto službu, budú potrebovať minimálne 1000 odberateľov.

Všetky informácie o produkte, ako je názov, cena a zásoby, budú synchronizované s katalógom predajcu v službe Shopify. Ak sa napríklad produkt vypredá, zmizne aj zo služby YouTube.

Shopify investuje do influencer marketingu

Spoločnosť Shopify sa v poslednom čase zameriava na trh influencerov. Na jar tohto roka  získala startup Dovetale, ktorý sa zaoberá influencer marketingom a spustila vlastný nástroj na prepojenie tvorcov.

“YouTube je jedným z najvplyvnejších kanálov na svete,” hovorí viceprezident Kaz Nejatian zo spoločnosti Shopify. “Nová integrácia služby YouTube od spoločnosti Shopify zásadne zmení to, ako vyzerajú príležitosti pre nezávislé značky.”

Live shopping zatiaľ v Európe neprerazil

Hoci sa live nakupovanie v Ázii teší veľkej obľube, v Európe si stále hľadá svoje miesto. Podľa holandského prieskumu si live shopping v minulom roku vyskúšalo len 13 % spotrebiteľov. Aj preto TikTok nedávno zavelil na ústup a stiahol sa z európskeho trhu live nakupovania. Jeden zo zamestnancov povedal pre Financial Times: “Trh tu ešte nie je.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+