V Británii dosiahli nenávistné prejavy pred voľbami nárast o 55 %. A snáď nikto neche, aby jeho reklama “žiarila” v takomto kontexte. Správa DoubleVerify ako jednu z možností odporúča blokovanie kľúčových slov:
„Zoznamy kľúčových slov vám umožňujú riešiť najnovšie správy a veľmi špecifický obsah a témy, ktorým sa chcete vyhnúť a ktoré by inak neboli zachytené v rámci kategórií obsahu. Obsah môžete zablokovať pomocou adresy URL, ktorá obsahuje určité kľúčové slová alebo frázy, ako napríklad prezidentská debata.“
Vplyv takéhoto obsahu má na správanie spotrebiteľov reálny dosah. Podľa spoločnosti DoubleVerify až 67 % spotrebiteľov uviedlo, že by pravdepodobne prestali používať značku alebo výrobok propagovaný v blízkosti nenávistných komentárov. Pre značky to znamená snažiť sa o to, aby sa ich reklamy nezobrazovali vedľa škodlivého obsahu.
Problém vnímajú aj samotní marketéri. 61 % z nich vyjadrilo obavy z toho, že ich reklama bude umiestnená pri nevhodnom obsahu.
Kontext reklám má zásadný význam pre udržanie dobrého mena značky. Pre marketérov je misia jasná: dôraz na ostražitosť a strategické umiestňovanie reklám.