Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Rast zisku o 216 %! GymBeam pokračuje v raste a prekonáva plánované výsledky

Spoločnosť GymBeam je dlhodobo najlepším hráčom v oblasti elektronického obchodu v strednej a východnej Európe. Prvé tri štvrťroky roku 2023 sú toho jasným dôkazom. Úspech dosahuje na všetkých pätnástich trhoch, na ktorých pôsobí. Najväčšie sú napríklad na jednom z najmladších trhov - v Taliansku, kde tržby prvýkrát prekročili 24 miliónov Kč.

Rast zisku o 216 %! GymBeam pokračuje v raste a prekonáva plánované výsledky

Medziročný nárast o takmer 70 %

Za prvé tri štvrťroky tohto roka dosiahla spoločnosť tržby vo výške 2,9 miliardy Kč s medziročným nárastom takmer 70 %. Do konca roka by to mohlo byť ešte o miliardu viac. Najvýraznejší rast zaznamenali v Poľsku, Grécku a už spomínanom Taliansku. Výrazný nárast zaznamenáva aj v počte návštevníkov, a to o 46 % v porovnaní s minulým rokom a o 10 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom.

GymBeam počas nedávneho jesenného výpredaja dosiahol aj niekoľko ďalších rekordov – rekordný obrat takmer 400 miliónov korún len za 30 dní a rekord v balení a expedícii, keď za jediný deň bolo odoslaných 19 000 balíkov obsahujúcich celkovo 150 000 výrobkov. Tento výkonnostný skok zahŕňal 160 % medziročný nárast obratu z predaja a 216 % nárast zisku.

Novinkou pre spoločnosť GymBeam je vydanie a zverejnenie prvej správy ESG. Tá porovnáva jednotlivé ukazovatele z rokov 2021 a 2022 s cieľom poskytnúť komplexný pohľad na to, ako si spoločnosť GymBeam vedie v oblasti spoločenskej zodpovednosti, správy a riadenia spoločností a environmentálnej udržateľnosti. Jedným z dôvodov vypracovania tejto správy je okrem iného aj jej následné zdieľanie so všetkými zamestnancami na všetkých pozíciách.

“Transparentnosť a otvorená komunikácia s našimi zamestnancami je pre nás kľúčová. Pravidelné zdieľanie informácií týkajúcich sa našich splnených a stanovených cieľov zvyšuje hrdosť zamestnancov na ich prácu a úsilie, ktoré vynakladajú na náš spoločný cieľ, je dôležité pre budovanie pozitívnej pracovnej kultúry a angažovanosti.” hovorí Dalibor Cicman, generálny riaditeľ spoločnosti.

Vízia spoločnosti sa neustále vyvíja a tieto štvrťročné výsledky spolu s informáciami zo správy ESG sú jasným dôkazom silnej pozície spoločnosti na trhu a jej odhodlania neustále rásť a inovovať.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+