2 min. čítanie

Poľsko zakáže vjazd kamiónov z Ruska a Bieloruska

Pravdepodobne ide o reakciu na výzvu ruských poslancov ruskej vláde, aby zakázala poľským kamiónom vjazd do Ruska.

Poľsko zakáže vjazd kamiónov z Ruska a Bieloruska

Zákaz platí až do odvolania

Poľsko zavádza nové obmedzenia na hraniciach s Bieloruskom a od 1. júna zakáže vjazd kamiónom s bieloruskou a ruskou poznávacou značkou, oznámil v pondelok minister vnútra Mariusz Kaminski. Príslušné nariadenie už vyšlo v úradnom vestníku a 30. mája nadobudne účinnosť, uviedol poľský rozhlas. Zákaz bude platiť do odvolania.

Ministerstvo krok odôvodnilo starosťou o verejnú bezpečnosť, ale v médiách sa objavilo, že ide o reakciu na výzvu ruských poslancov ruskej vláde, aby zakázala poľským kamiónom vjazd do Ruska v odvete za sankcie Európskej únie.

Týždenný podcast UPdate

Ministerstvo vnútra tiež v reakcii na piatkové potvrdenie verdiktu nad aktivistom poľskej menšiny v Bielorusku uvalilo sankcie na 365 Bielorusov v podobe zákazu vstupu do Poľska a do schengenského priestoru. Postih sa týka nielen politikov, hodnostárov a sudcov autoritárskeho režimu, ale aj prorežimných športovcov, športových funkcionárov či novinárov.

Na „čiernej listine” sa tak ocitlo aj 159 poslancov bieloruského parlamentu – na ostatných Varšava uvalila sankcie už skôr – 76 sudcov, sedem prokurátorov, 32 zástupcov miestnych úradov a 28 veliteľov a pracovníkov silových zložiek. Minister Kaminski tiež zmrazil financie a majetok 20 firiem a 16 jednotlivcov spätých s ruským kapitálom, napísal server Onet.

Ide o prisľúbenú odvetu poľskej vlády za rozhodnutie bieloruského najvyššieho súdu, ktorý v piatok potvrdil trest ôsmich rokov väzenia novinárovi a aktivistovi poľskej menšiny Andrejovi Pačobutovi.

Poľsko už vo februári reakciu na Poczobutovo odsúdenie uzavrelo jeden prechod na hranicu s Bieloruskom.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+