2 min. čítanie

Pol storočia bola synonymum domácich potrieb. Americká Bed Bath & Beyond v konkurze

Spoločnosť Bed Bath & Beyond Inc. podala v New Jersey žiadosť o vyhlásenie konkurzu a plánuje ukončiť svoju činnosť. Tisíce pracovných miest sú v ohrození.

Pol storočia bola synonymum domácich potrieb. Americká Bed Bath & Beyond v konkurze
Zdroj: depositphotos

Dlhy presiahli 5 miliárd dolárov

Americký maloobchodný predajca domácich potrieb vyhlásil konkurz a súd rozhodne o zatvorení jeho prevádzok. Likvidácia sa týka 360 predajní Bed Bath & Beyond a 120 predajní Buy Buy Baby. Spoločnosť vo vyhlásení uviedla, že jedinou možnosťou ako sa vyhnúť likvidácií, je úspešný predaj celej spoločnosti. V  tejto chvíli sa tento scenár javí ako nepravdepodobný.

Bed Bath & Beyond odhaduje, že koncom novembra mala aktíva vo výške 4,4 miliardy USD a celkový dlh 5,2 miliardy USD, ako sa uvádza v súdnom spise. Počet veriteľov sa pohybuje od 25 001 do 50 000, pričom najväčšiu pohľadávku vo výške 1,18 miliardy USD si nárokuje spoločnosť BNY Mellon. Finančná riaditeľka spoločnosti Holly Etlinová bude pôsobiť ako riaditeľka pre reštrukturalizáciu, ktorá bude riadiť konkurz.

Bed Bath & Beyond patrí medzi najväčších online predajcov na svete. V rebríčku Top 1000, ktorý každoročne zostavuje spoločnosť Digital Commerce 360, jej patrí 47. priečka.

Týždenný podcast UPdate

Nepomohlo ani záchranné lano

Kríza spoločnosti sa vystupňovala tento rok v januári, keď spoločnosť vo vyhlásení uviedla, že existujú “značné pochybnosti” o jej schopnosti pokračovať v obchodnej činnosti. Zároveň naznačila možnosť reštrukturalizácie svojich dlhov. Neskôr v tom istom mesiaci dostala od spoločnosti JPMorgan Chase & Co. oznámenie o nesplácaní úveru.

Maloobchodný predajca dostal na poslednú chvíľu záchranné lano od hedžového fondu Hudson Bay Capital Management – dohodu, ktorá by za určitých podmienok poskytla spoločnosti Bed Bath & Beyond viac ako 1 miliardu USD. Spoločnosť však nesplnila podmienku, ktorá sa týkala hodnoty minimálnych cien akcií a dohoda bola ukončená. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+