3 min. čítanie

Personalizácia v e-commerce: Ako AI a Machine Learning formujú budúcnosť

Správa o stave personalizácie od spoločností Twilio a Segment prináša aktualizované poznatky o vzťahu medzi očakávaniami spotrebiteľov a schopnosťami podnikov. Skúma, čo spotrebitelia očakávajú od značiek v rámci ich digitálnych interakcií a analyzuje, či sú podniky vybavené na to, aby im poskytli personalizované zážitky.

Personalizácia v e-commerce: Ako AI a Machine Learning formujú budúcnosť
Zdroj: Depositphotos

Ako uvádza správa: „Tento rok sme sa rozhodli zmeniť kurz, aby sme pomohli rozpliesť hlboký vplyv nových technológií ako umelá inteligencia a strojové učenie na trh.“

Personalizácia je pre obchodný rast dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Až 89 % osôb s rozhodovacími právomocami sa domnieva, že personalizácia bude v nasledujúcich troch rokoch neoceniteľná pre úspech ich podnikov.

Vplyv AI na personalizáciu

Umelá inteligencia zásadne mení personalizáciu a marketingové stratégie. Až 73 % vedúcich predstaviteľov podnikov súhlasí, že prijatie AI bude mať zásadný dopad na personalizáciu. AI umožňuje spracovanie obrovského množstva údajov v reálnom čase, čo vedie k prediktívnym poznatkom a prispôsobenému zapojeniu zákazníkov. Tento posun vynesie personalizáciu na novú úroveň, keďže spoločnosti budú schopné predvídať potreby zákazníkov a vytvárať na mieru šité zážitky.

Zdroj: Twilio Segment

Generácia Z a nové očakávania

Mladší spotrebitelia, najmä generácia Z, vyžadujú lepšie digitálne zážitky a väčšiu personalizáciu. Gen Z vyžaduje autenticitu, transparentnosť a angažovanosť. To firmy núti osvojiť si nový prístup.

85 % spoločností v súčasnosti plánujú upraviť alebo optimalizovať svoju marketingovú stratégiu tak, aby vyhovovala jedinečným potrebám a preferenciám spotrebiteľov Gen Z.

Etické používanie AI

Dôležitý rozlišovací znak medzi lídrami a zaostávajúcimi v pretekoch s AI je etika. Až 54 % spoločností rieši ochranu osobných údajov a etické aspekty AI zavedením dátovej platformy s robustnými kontrolami ochrany osobných údajov. Uprednostňovaním ochrany osobných údajov môžu tieto spoločnosti budovať dôveru u zákazníkov a zabezpečiť, že personalizácia poháňaná AI bude bezpečná a eticky zodpovedná. Ľudia totiž čoraz viac vyjadrujú znepokojenie a obavy nad tým, ako sa zaobchádza s ich osobnými údajmi.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Prediktívna analýza a budúcnosť bez cookies

Vzhľadom na neistotu ohľadom súborov cookie tretích strán, 55 % vedúcich predstaviteľov podnikov verí, že posilnenie AI a strojového učenia pre prediktívnu analýzu bude kľúčové pre budúcnosť personalizácie. Vďaka tomu budú značky môcť poskytovať relevantné a včasné interakcie na základe údajov prvej strany.

Nárast chatbotov s umelou inteligenciou

Len o niečo viac ako polovica (58 %) vedúcich predstaviteľov podnikov vsádza na chatboty s umelou inteligenciou ako na ďalšiu veľkú zmenu v oblasti personalizačných technológií v nasledujúcich piatich rokoch. Inteligentné platformy chatbotov, ktoré dokážu riadiť komplexné vzťahy so zákazníkmi vo veľkom meradle, budú predstavovať ďalší veľký skok v personalizácii prostredníctvom konverzačnej AI.

SLEDUJTE TENTO OBSAH Ako podcast

Denné používanie AI do roku 2025

Do roku 2025 očakáva 59 % vedúcich predstaviteľov, že ich tímy budú používať AI denne. Až 91 % očakáva, že aspoň raz týždenne. Tento posun naznačuje budúcnosť, v ktorej bude AI základnou súčasťou každodenných operácií. AI sa stane nepostrádateľným partnerom, ktorý zefektívni rozhodovanie a personalizuje interakcie so zákazníkmi.

E-commerce spoločnosti, ktoré sa budú vedieť prispôsobiť a eticky využívať technológie AI, získajú konkurenčnú výhodu a budú lepšie pripravené na splnenie očakávaní spotrebiteľov v rýchlo sa meniacom digitálnom prostredí.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+