2 min. čítanie

Patagonia žaluje spoločnosť GAP

Spoločnosť Patagonia žaluje spoločnosť Gap a tvrdí, že konkurenčný maloobchodný predajca skopíroval dizajn jedného z najznámejších produktov spoločnosti Patagonia. Kameňom úrazu je flísový pulóver.

Patagonia žaluje spoločnosť GAP

Nápadne podobný dizajn produktu

Outdoorový predajca tvrdí, že pulóver Arctic Fleece pre mužov a deti od spoločnosti Gap využíva “vzhľadovo podobné” prvky dizajnu Snap-T Fleece od spoločnosti Patagonia. Táto podobnosť by mohla zmiasť zákazníkov, ktorí by si mohli myslieť, že fleece je súčasťou kolaborácie so spoločnosťou Patagonia. Žalobu podala tento mesiac na okresnom súde USA v severnej Kalifornii. 

zdroj: Insider

V podaní sa uvádza, že spoločnosť Gap úmyselne skopírovala niekoľko prvkov fleecu Patagonia vrátane lemovania na golieri, manžetách a páse, vrecka na patentku a zodpovedajúcej patentky v kontrastných farbách k fleecu a obdĺžnikového loga umiestneného nad vreckom.

Logo spoločnosti Gap sa tiež nápadne podobá na logo spoločnosti Patagonia s horským pásmom, uvádza Patagonia.

zdroj: Insider

 GAP prechádza náročným obdobím

Spoločnosť vo svojej žalobe uviedla, že spoločnosť Gap už predtým upozornila na porušovanie dizajnu. “Jej dizajny porušujú obchodný odev spoločnosti Patagonia, teda vzhľad výrobku a k prijatiu dizajnov a log, ktoré sú ešte podobnejšie, nemohlo dôjsť náhodou”. 

Spoločnosť Patagonia požiadala o súdny proces a požaduje, aby jej spoločnosť Gap odovzdala všetky zásoby inkriminovaného produktu, ako aj zisky z predaja tohto výrobku a náhradu škody. 

Hovorca spoločnosti Gap pre Insider uviedol, že spoločnosť nekomentuje prebiehajúce súdne spory. 

Žaloba prichádza uprostred náročného obdobia pre spoločnosť Gap, ktorá sa borí s prebytkom zásob – dôsledkom narušených dodávateľských reťazcov a zmeny v dopyte spotrebiteľov – a s ukončením partnerstva so značkou Yeezy Kanyeho Westa. Spoločnosť Gap stiahla výrobky Yeezy zo svojich predajní v októbri a vo svojej štvrťročnej správe uviedla, že v súvislosti s tovarom Yeezy Gap odpísala 53 miliónov USD. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+