2 min. čítanie

Novým šéfom Heureka Group sa stal David Chmelař

Známy porovnávač cien Heureka.cz má nového šéfa. Po desiatich rokoch na čele spoločnosti odchádza z postu generálneho riaditeľa Tomáš Braverman a na jeho miesto nastupuje David Chmelař. Túto zmenu oznámila Heureka prostredníctvom tlačovej správy.

Novým šéfom Heureka Group sa stal David Chmelař
Zdroj: David Chmelar

Nový generálny riaditeľ prichádza z Ázie

David Chmelař spolu s Heinrichom Wendelom založil a viedol spoločnosť iPrice, porovnávač cien pôsobiaci v juhovýchodnej Ázii. Službu spustili v roku 2014 a nedávno ju predali indonézskej skupine Bukalapak.

David Chmelař na svoj príchod do novej funkcie reagoval slovami: “Som nadšený, že môžem prispieť k úspechu Heureky a zvýšiť jej hodnotu pre milióny zákazníkov v regióne. Po ôsmich rokoch v Ázii si neviem predstaviť lepšie miesto, kam by som sa mohol vrátiť domov.”

Tomáš Braverman, ktorý odchádza z pozície generálneho riaditeľa, zostáva v spoločnosti ako poradca predstavenstva. Povedal. Z lokálneho porovnávača cien sme sa stali regionálnym hráčom v oblasti elektronického obchodu, ktorý je najnavštevovanejším nákupným portálom v strednej a východnej Európe. Po desiatich rokoch a na prahu štyridsiatky však nastal čas na nové výzvy.”

Skupina Heureka prevádzkuje porovnávače cien na deviatich trhoch v strednej a východnej Európe vrátane Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Slovinska, Chorvátska, Srbska a Bosny.

Táto zmena vo vedení prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo skupina Heureka zmenila majiteľa. V máji skupina Rockaway Jakuba Havrlanta predala 20 % podiel skupine PPF Renaty Kellnerovej a spoločnosti EC Investments Daniela Křetínského a Patrika Tkáča, ktoré sa stali jedinými vlastníkmi skupiny Heureka.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+