2 min. čítanie

Influencer Jonáš Čumrik prichádza do spoločnosti Notino

Influencer a idea maker Jonáš Čumrik sa zameria na inovácie v komunikácii so zákazníkmi a hľadanie vhodných tém. Článok priniesol český Mediaguru.

Influencer Jonáš Čumrik prichádza do spoločnosti Notino

Notino sa zameria na generáciu Z a mileniálov

Pre Notino bude pracovať influencer a idea maker Jonáš Čumrik. Na novovytvorenej pozícii Strategy & Idea Director sa bude venovať inováciám v komunikácii so zákazníkmi a hľadaniu vhodných tém pre európskeho predajcu parfumov a kozmetiky. Notino uviedol, že to podčiarkuje jeho stratégiu zamerania sa na zákazníka a na mladšie generácie spotrebiteľov.

Jonáš Čumrik je odborník na to, ako získať pozornosť generácie Z a mileniálov – na Fakulte sociálnych vied UK vedie vlastný kurz zameraný na influencer marketing. V spoločnosti Notin bude využívať svoje odborné znalosti na podporu existujúcich tímov.

“Prvýkrát nebudem len samostatnou jednotkou, kde budem vytvárať komunikačné témy z pozície idea makera a upozorňovať na trendy v digitálnom prostredí, ktoré môže spoločnosť využiť vo svoj prospech. V Notine bude mojou prvoradou úlohou vybudovať tím, ktorý bude schopný nielen reagovať na čoraz rýchlejšie sa meniace digitálne prostredie a budovať pozitívne vnímanie celej značky, ale možno aj rozvíjať spoluprácu s ďalšími spoločnosťami tak, aby sme oslovovali verejnosť témami, ktoré Notino považuje za dôležité,” hovorí o svojej novej pozícii Jonáš Čumrik.

“Cieľ je celkom jasný. Vybudovať značku, ktorá bude pozitívne vnímaná generáciou, ktorú mnohé spoločnosti prehliadajú. Veď len v Českej republike nemá viac ako 79 % značiek žiadnu stratégiu pre generáciu Z. Chcem, aby môj tím vnímal potreby mladej generácie, venoval im pozornosť a nebral ich na ľahkú váhu,” dodal Čumrik.

Notino smeruje na TikTok

Príchod tvorcu nápadov, pre ktorého sú sociálne siete prirodzeným prostredím, je pre spoločnosť Notino logickým krokom. Digitálny priestor je pre spoločnosť kľúčový, preto využíva napríklad tzv. livestream shopping  – t. j. prezentáciu tovaru počas živého vysielania, zvyčajne za účasti influencera, a možnosť jeho priameho nákupu. Okrem toho sa Notino na jar objaví aj na sociálnej sieti TikTok. Stratégiou spoločnosti je osloviť zákazníkov všetkými dostupnými kanálmi, a tak zvýšiť predaj a samotnú značku.

Spoločnosť Notino za posledný rok výrazne rozšírila svoj sortiment výrobkov. V súčasnosti ponúka viac ako 100-tisíc produktov od 2 500 značiek a aj tu plánuje ďalší rast. Zároveň sa spolieha na nástroje, ako sú discovery boxy, ktoré pomáhajú zákazníkom vyhnúť sa nesprávnemu výberu kozmetiky.

Týždenný podcast UPdate
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+