Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

GLS sa pripravuje na Vianoce. V Česku inštaluje nové balíkomaty

Prepravca GLS sa pripravuje na zvýšený dopyt počas hlavnej sezóny a rozširuje svoju doručovaciu sieť o vlastné samoobslužné boxy. Podľa mam.cz spoločnosť naištaluje 85 balíkomatov po celej krajine. 

GLS sa pripravuje na Vianoce. V Česku inštaluje nové balíkomaty

Lepšia dostupnosť služieb 

Balíkový prepravca GLS zlepšuje pred vianočnou sezónou dostupnosť služieb v Českej republike. V rámci pilotnej prevádzky pridáva na svojich podacích miestach 85 balíkových boxov na zber a expedíciu balíkov. Zákazníci ich nájdu na rôznych miestach po celej krajine – od sídlisk, cez okolie verejných inštitúcií, ako sú školy, radnice a nemocnice, až po historické centrum Prahy. Postupne budú pribúdať ďalšie balíkomaty.

“V uplynulom roku sme investovali do vývoja úplne nového softvéru, ktorý umožní jednoduchú integráciu akéhokoľvek balíkového stroja od akéhokoľvek výrobcu alebo prevádzkovateľa zdieľanej siete do štandardného procesu prepravy GLS. Zároveň poskytne jednoduché ovládanie nielen pre prevádzky GLS, ale predovšetkým pre zákazníkov. V novom widgete si môžu jednoducho nastaviť typ výdajných miest alebo boxov, ktoré chcú pre svoje zásielky používať. Značné úsilie sme venovali aj vývoju novej generácie balíkových boxov s dôrazom na ich spoľahlivosť, kvalitu a možnosť sofistikovanej vzdialenej správy,” vysvetľuje Pavel Včela, riaditeľ GLS Česká republika.

Každý piaty Čech používa balíkomat

Zavedením vlastných samoobslužných boxov dopravca reaguje na ich rastúcu popularitu a zvýšený dopyt spojený s nákupným fenoménom Black Friday. Pred siedmimi rokmi aktívne využívali balíkomaty len tri percentá ľudí, zatiaľ čo dnes je to už pätina (20 %). Oceňujú možnosť vyzdvihnutia balíka kedykoľvek počas dňa (85 %), rýchlejšie doručenie bez čakania v rade (46 %), nižšiu cenu (26 %) a rýchlejšie doručenie (20 %). Údaje vychádzajú z prieskumu GLS, ktorý uskutočnila spoločnosť Ipsos pomocou Instant Research v marci 2022 na vzorke 1 000 respondentov.

Keďže popularita doručovania balíkov do výdajných miest celkovo rastie, spoločnosť GLS spustila tento rok v Českej republike kampaň “Kamkoľvek potrebujete”, aby rozšírila svoju sieť výdajných miest podľa potrieb zákazníkov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+