Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Filipíny zažívajú rozmach online podvodov

S nárastom online nakupovania vznikla živná pôda pre podvodníkov. Na Filipínach, kde ľudia denne v priemere trávia až 10 hodín na internete, sa tento problém zvyšuje.

Filipíny zažívajú rozmach online podvodov
Zdroj: Depositphotos

Filipíny sa stali neslávne známe pre rozmach online podvodov. S veľkým náskokom vedú podvody spojené s online predajom, následne zasielanie balíkov a top trojku uzatvárajú ľúbostné podvody.

Minulý rok obyvatelia Filipín prišli o milióny dolárov. Nedávny prieskum ukázal, že viac ako tretina opýtaných Filipíncov bola podvedená alebo sa stretla s podvodom pri online predajoch.

V správe, ktorú vypracovala Globálna aliancia proti podvodom (GASA) a taiwanská spoločnosť Gogolook sa uskutočnil prieskum medzi 20 000 respondentmi o ich skúsenostiach s nakupovaním online vo Vietname, Číne, Thajsku, Hongkongu, na Taiwane, v Indonézii, Južnej Kórei, Japonsku, Malajzii, Singapure a na Filipínach.

Online podvody na Filipínach s hodnotou 35,9 % suverénne vedú. Nasleduje pevninská Čína s 27,2 %. Naopak, najmenej podvodov (4,2 %) sa vyskytuje Južnej Kórei.

Podľa filipínskej polície prišli obyvatelia krajiny počas prvých deviatich mesiacov roka 2023 v dôsledku nákupných podvodov o viac ako 2,8 milióna dolárov. A to sú čísla pred vianočnou sezónou, kedy sa očakáva nárast online nákupov.

“Napriek nebezpečenstvám Filipínci majú tendenciu veriť vo svoju schopnosť rozpoznať podvody, vyplýva z prieskumu, ktorý krajinu zaradil na tretie miesto v kategórii dôveryhodnosti za prvú Indonéziu a druhú Čínu,” uvádza portál Nikkei Asia.

Mel Migrino, vedúci spoločnosti Gogolook na Filipínach, uviedol, že hlavnou metódou podvodov bolo zameranie sa na kupujúcich cez textové správy. K podvodom pri predaji však dochádzalo aj na sociálnych sieťach, prostredníctvom e-mailu a cez pevné telefóny.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+