Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Európska komisia vyšetruje Microsoft, prekáža jej prepojenie produktov Teams a Office

Microsoft spojením sady kancelárskych nástrojov Office s aplikáciou pre videokonferenčné hovory Teams môže narúšať hospodársku súťaž.

Európska komisia vyšetruje Microsoft, prekáža jej prepojenie produktov Teams a Office
Zdroj: Depositphotos

Nespravodlivá výhoda oproti konkurentom?

Európska únia oznámila, že začala formálne protimonopolné vyšetrovanie spoločnosti Microsoft v súvislosti s prepojením jej chatovacej a video aplikácie Teams s produktom Office, čo jej dáva nespravodlivú výhodu oproti konkurentom. Americkému softvérovému gigantovi tak hrozí vysoká pokuta.

EÚ udelila v predchádzajúcom desaťročí americkému  technologickému gigantovi pokuty vo výške 2,2 miliardy eur za praktiky, ktoré porušujú pravidlá hospodárskej súťaže, vrátane viazania alebo spájania dvoch alebo viacerých produktov dohromady.

Odvtedy sa Microsoft snaží o zmierlivejší prístup s Európskou komisiou.

Vyšetrovanie nasleduje po sťažnosti, ktorú podala v roku 2020 spoločnosť Slack Technologies, výrobca populárneho softvéru na odosielanie správ na pracovisku, pričom návrh Microsoftu na nápravu nevyriešil obavy Európskej komisie.

Týždenný podcast UPdate

Európska komisia sa obáva, že Microsoft môže zneužívať a brániť svoju trhovú pozíciu tým, že obmedzuje hospodársku súťaž na európskom trhu produktov na komunikáciu a spoluprácu.

„Nástroje na vzdialenú komunikáciu a spoluprácu, ako sú Teams, sa stali nenahraditeľnými pre mnohé podniky v Európe. Musíme preto zabezpečiť, aby trhy s týmito produktmi zostali konkurencieschopné a spoločnosti si mohli slobodne vybrať produkty, ktoré najlepšie zodpovedajú ich potrebám,” povedala šéfka protimonopolného úradu EÚ Margrethe Vestagerová vo vyhlásení.

Hovorca Microsoftu v reakcii uviedol, že americký gigant bude pokračovať v spolupráci s Komisiou a je odhodlaný hľadať riešenia, ktoré zmiernia obavy Komisie.

Podľa Reuters protimonopolný dozorný orgán EÚ bol pripravený začať vyšetrovanie po tom, ako Microsoft odmietol ponúknuť väčšie zníženie cien svojho produktu Office bez Teams.

Európska komisia dúfa, že cenový rozdiel medzi Office vrátane Teams a Office bez tejto aplikácie zabezpečí rovnaké podmienky pre konkurenciu a poskytne spotrebiteľom väčší výber.

Nemecký konkurent alfaview podal minulý týždeň podobnú sťažnosť ako Slack exekutíve EÚ.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+