Banská Bytrica
2. Október udalosť už prebehla
Trenčín
23. Október udalosť už prebehla
Poprad
6. November udalosť už prebehla
Bratislava ⭐
3. December udalosť už prebehla
Žilina
22. Január Štvrtok 17:00
Prešov
12. Február už čoskoro
Nitra
5. Marec už čoskoro
Michalovce
26. Marec už čoskoro
Ružomberok
16. Apríl už čoskoro
Trnava
7. Máj už čoskoro
Bardejov
28. Máj už čoskoro
Košice
24. September už čoskoro
Trenčín
8. Október už čoskoro
Poprad
22. Október už čoskoro
Banská Bystrica
12. November už čoskoro
⭐ Bratislava
3. December už čoskoro
2 min. čítanie

Budeme nakupovať potraviny lacnejšie? Na Slovensko mieri diskont Biedronka

Na Slovensko smeruje veľký potravinový diskont. Poľská sieť supermarketov Biedronka by na Slovensku mohla výrazne zvýšiť konkurenciu iným reťazcom. Zatiaľ nie je známe, či firma bude chcieť na našom trhu pôsobiť pod originálnym názvom Biedronka alebo preloženým názvom Lienka.

Budeme nakupovať potraviny lacnejšie? Na Slovensko mieri diskont Biedronka

Ovplyvní konkurencia ceny potravín?

Nič nezrýchľuje na Slovensku infláciu viac ako rast cien potravín, a preto veľa politikov volá po ich regulácii. Väčší efekt však môže priniesť rozširovanie konkurencie medzi predajcami. O to viac môže Slovákov tešiť fakt, že o vstupe na tunajší trh nahlas uvažuje najväčšia poľská sieť supermarketov Biedronka.

O týchto úvahách informujú poľské servery Puls Biznesu a Business Insider a aj taliansky server špecializovaný na potravinárstvo Italianfood news.

„Slovensko je krajina susediaca s Poľskom a má podobnú nákupnú kultúru. Veľa Slovákov prekračuje hranice a prichádza do Poľska za nákupmi do Biedronky, preto zvažujeme naše investície práve v tejto krajine,“ uviedol pre ItalianFOOD.net generálny riaditeľ Biedronky Jeronimo Martins Luis Araujo s tým, že investičný proces je už na Slovensku spustený a prvé kroky sú podniknuté.

„Uvažujeme o rozvoji nášho obchodného modelu v inej krajine, ktorou by mohlo byť Slovensko. Ako pri každom biznis projekte jeho spusteniu predchádza fáza podrobného prieskumu trhu a analýzy, v ktorej sa momentálne nachádzame. O finálnych rozhodnutiach budeme informovať v budúcnosti,“ reagoval na podrobnejšie otázky aj pre Denník E riaditeľ pre komunikáciu a trvalo udržateľný rozvoj Biedronky Arkadiusz Mierzwa.

Biedronka by na Slovensku mohla konkurovať hlavne Lidlu, no aj iným reťazcom ako Tesco či Kaufland. Firma je momentálne jedným z najpopulárnejších poľských reťazcov. Má 3 300 predajní so 70-tisíc zamestnancami.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Shein buduje hlavné logistické centrum v Európe. Čo to znamená pre e-shopy a logistiku v regióne?
2 min. čítanie

Shein buduje hlavné logistické centrum v Európe. Čo to znamená pre e-shopy a logistiku v regióne?

Shein oznámil výstavbu nového logistického centra pri poľskom Vroclave, ktoré sa má stať jeho hlavným operačným hubom pre Európu. S rozlohou približne 740 000 m² ide o jeden z najväčších logistických projektov v regióne a zároveň jasný signál, že čínske e-commerce platformy berú európsky trh čoraz vážnejšie.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief, Ecommerce Bridge
Algoritmus Instagramu v roku 2026: Ako získať väčší dosah a viac interakcií?
5 min. čítanie

Algoritmus Instagramu v roku 2026: Ako získať väčší dosah a viac interakcií?

Instagram zdieľa viac informácií o tom, ako fungujú jeho algoritmy. Tento text vychádza z detailnej analýzy od Buffer a výsledky vás môžu prekvapiť – veľká časť toho, čo sa o dosahu a interakciách hovorí, sú mýty. Adam Mosseri, šéf Instagramu, v posledných mesiacoch otvorene vysvetľuje veci, ktoré si platformy zvyčajne nechávajú pre seba. A je […]

Katarína Šimčíkova Katarína Šimčíkova
Partnership Manager & E-commerce Content Writer, Ecommerce Bridge Europe