3 min. čítanie

Ako delegovať prácu a ustriehnuť desiatky externistov? (Peter Chodelka)

Peťo Chodelka ako úspešný podnikateľ pri svojich projektoch takmer od začiatku spolupracuje s externistami. V tomto rozhovore sa porozprávame o tom, ako takáto spolupráca vlastne funguje a dostaneme sa aj k samotnej filozofii podnikania, akú náš hosť preferuje.

Na začiatku nášho rozhovoru sa dozviete s koľkými externistami Peťo spolupracuje, čo sa pod týmto pojmom vlastne skrýva a ako sa externista líši od „remote“ človeka. Ďalej si preberieme akou formu sa v rámci firmy dá komunikovať, pričom spomenieme softvéry ako Trello alebo Slack.

Prejdeme si aj rozdiely medzi Peťom a jeho bratom a porovnáme si tak dva rôzne typy manažérov. Dozviete sa od kedy Peťo s externistami spolupracuje a na čo ich potreboval prvýkrát. Pozastavíme sa aj pri personalistike a povieme si, či sa externisti vyberajú inak ako interní zamestnanci, a v ktorom prípade je to jednoduchšie a načo si dávať pri výbere pozor. Zamyslím sa tiež nad tým, či nie je spolupráca s externistami v rámci podnikania akousi brzdou a prečo je dôležité sa o nich „starať“, to znamená včleňovať ich do tímu a poskytovať im víziu.

K personalistike sa ešte na chvíľu vrátime a Peťo nám uvedie aké kanály využíva on a či pri ich výbere zohráva nejakú úlohu hľadaná pozícia. Zodpovieme vám aj na otázku ako je to s finančným ohodnotením externých zamestnancov a ako sa napríklad delegujú externí affiliate manažéri. V závere nášho rozhovoru nám Peťo poodhalí ako to vyzerá so zostavovaním interného tímu v Bratislave a prečo sa mu teraz žiadať zastávať manažérsku pozíciu, doma, na Slovensku.

V tomto rozhovore sa dozviete:

 • S koľkými externistami Peťo spolupracuje.
 • Aký je podľa neho rozdiel medzi externistom a „remote“ človekom.
 • Ako existujú spôsoby komunikácie s externistami.
 • Aký je rozdiel medzi Peťom a jeho bratom, čím si porovnáte dva manažérske typy.
 • Kedy a pričom Peťo využil externistov prvýkrát.
 • Či sa vyberajú externisti inak ako interní zamestnanci z hľadiska personalistiky, a v ktorom prípade je výber jednoduchší?
 • Načo si pri nadväzovaní spolupráce s externistami treba dávať pozor a na čo je dobré sa zamerať.
 • Či je alebo nie je spolupráca s externistami v rámci podnikania brzdou.
 • Prečo je dôležité sa o externistov „starať“.
 • Aké kanály sa pri personalistike využívajú a či pri ich výbere zohráva nejakú úlohu hľadaná pozícia.
 • Ako je s finančným ohodnotením externých zamestnancov a ako sa delegujú externí affiliate manažéri.
 • Ako to vyzerá so zostavovaním interného tímu v Bratislave.
 • Prečo sa Peťovi zažiadalo zastávať manažérsku pozíciu, doma, na Slovensku.

Zdieľať článok
Týždenný podcast UPdate
Podobné články
2 min. čítanie

Aký rozdiel je pre agentúru malý a veľký klient a ako nastaviť očakávania? (Ľubo Radič, Vivantina)

CEO košickej fullservisovej marketingovej agentúry Vivantina, Ľubomír Radič, nám v dnešnej časti rozhovoru pre Ecommerce Bridge objasnil, ako spolupracujú agentúry s malými a ako s veľkými klientmi. Či je tam pre nich rozdiel z hľadiska prestíže, financií alebo prípadne celkovej motivácie. A možno sa taktiež dozviete, ako by malo vyzerať ideálne portfólio klientov. Pozrite si […]

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok
2 min. čítanie

Čo prinesie quick commerce e-shopom a ako na to reagovať? (Josef Dvořák, Wolt Drive)

Doba je čoraz rýchlejšia a ľudia chcú mať všetko ideálne hneď. Skvelým riešením je rozmáhajúce sa quick commerce, kde dokážete mať objednaný tovar pri sebe doslova do pár desiatok minút. Ako táto technológia funguje? Je možné to implementovať všade na Slovensku, alebo opäť budú bodovať len veľké mestá? To všetko sa dozviete v rozhovore s […]

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+