Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Yum! Brands neočakávane zatvorila takmer 300 reštaurácií

Útok ransomvéru spôsobil problémy značke Yum! Podvodníci sa často zameriavajú na reštaurácie a donáškové aplikácie, považujú ich za vhodné ciele na finančné podvody.

Yum! Brands neočakávane zatvorila takmer 300 reštaurácií

Poskytovateľ rýchleho občerstvenia Yum! Brands zverejnil, že útok ransomvéru ho prinútil zatvoriť takmer 300 reštaurácií v Spojenom kráľovstve. Spoločnosť to uviedla vo vyhlásení pre Komisiu pre cenné papiere a burzy. 

Po zistení incidentu okamžite prijala ochranné opatrenia, ktoré zahŕňali vyradenie niektorých systémov z prevádzky a zlepšenie monitorovacej technológie. Firma aktívne pracuje na obnovení a očakáva, že tento proces bude ukončený v najbližších dňoch. 

Spoločnosť dodala, že všetky reštaurácie už fungujú, momentálne prebieha vyšetrovanie a zároveň o útoku informovala federálne orgány činné v trestnom konaní.

Odcudzenie údajov

“Yum! Brands začala vyšetrovanie a najala si popredných odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti a forenznej analýzy,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení na svojej webovej stránke. Spoločnosť potvrdila, že z jej siete boli odcudzené údaje, ale uviedla, že v súčasnosti neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by boli odcudzené databázy zákazníkov.

Spoločnosť Yum, ktorá vlastní aj reťazec Pizza Hut a Taco Bell, nezverejnila, ktoré reštaurácie boli útokom zasiahnuté a zároveň neočakáva, že by táto udalosť mala podstatný negatívny vplyv na jej podnikanie, prevádzku alebo finančné výsledky.

Informácie o útoku ako prvý zverejnil portál cybersecuritydive.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+