2 min. čítanie

Yum! Brands neočakávane zatvorila takmer 300 reštaurácií

Útok ransomvéru spôsobil problémy značke Yum! Podvodníci sa často zameriavajú na reštaurácie a donáškové aplikácie, považujú ich za vhodné ciele na finančné podvody.

Yum! Brands neočakávane zatvorila takmer 300 reštaurácií

Poskytovateľ rýchleho občerstvenia Yum! Brands zverejnil, že útok ransomvéru ho prinútil zatvoriť takmer 300 reštaurácií v Spojenom kráľovstve. Spoločnosť to uviedla vo vyhlásení pre Komisiu pre cenné papiere a burzy. 

Po zistení incidentu okamžite prijala ochranné opatrenia, ktoré zahŕňali vyradenie niektorých systémov z prevádzky a zlepšenie monitorovacej technológie. Firma aktívne pracuje na obnovení a očakáva, že tento proces bude ukončený v najbližších dňoch. 

Spoločnosť dodala, že všetky reštaurácie už fungujú, momentálne prebieha vyšetrovanie a zároveň o útoku informovala federálne orgány činné v trestnom konaní.

Odcudzenie údajov

“Yum! Brands začala vyšetrovanie a najala si popredných odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti a forenznej analýzy,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení na svojej webovej stránke. Spoločnosť potvrdila, že z jej siete boli odcudzené údaje, ale uviedla, že v súčasnosti neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by boli odcudzené databázy zákazníkov.

Spoločnosť Yum, ktorá vlastní aj reťazec Pizza Hut a Taco Bell, nezverejnila, ktoré reštaurácie boli útokom zasiahnuté a zároveň neočakáva, že by táto udalosť mala podstatný negatívny vplyv na jej podnikanie, prevádzku alebo finančné výsledky.

Informácie o útoku ako prvý zverejnil portál cybersecuritydive.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+