Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

YouTube pokročil s A/B testingom miniatúr. Dočkáme sa možno už tento rok

Jedna z najžiadanejších funkcií zo strany tvorcov na YouTube je mať možnosť testovať náhľady. Platforma komunikovala zavedenie tohto prvku už minulý rok.

YouTube pokročil s A/B testingom miniatúr. Dočkáme sa možno už tento rok
Zdroj: Depositphotos

V júni minulého roka YouTube hovoril o tom, že tvorcom prinesie dlho požadovanú funkciu – testovanie miniatúr, teda náhľadov videí, ktoré tvorcom pomôžu optimalizovať výkonnosť ich obsahu. Vo videu avizovali, že tvorcovia budú môcť nahrať až 3 varianty obrázkov, aby vyhodnotili, ktorý prináša najlepšie prekliky. A/B testing môže byť spustený až po dobu 2 týždňov.

Plaforma skúšala novinku v malom merítku, aktuálne sa však testovanie rozšírilo až na 50 tisíc kanálov s rôznym zameraním. Tvrdí tak Rene Ritchie, zástupca spoločnosti YouTube pre styk s tvorcami:

“Testovanie miniatúr je stále v štádiu testovania. Od konca minulého roka sa testovanie rozšírilo na 50 tisíc kanálov rôznych typov, veľkostí a regiónov v rámci YouTube (čo je stále malé číslo vzhľadom na to, koľko kanálov je na YouTube). To bude pokračovať, kým tím nebude mať pocit, že produkt prináša tvorcom to, čo potrebuje, a potom sa začne prechádzať do režimu spustenia. Zatiaľ nemáme žiadny časový plán, pretože je ťažké predpovedať, ako rýchlo alebo pomaly budú prebiehať testy takéhoto rozsahu, ale hneď ako bude pripravený na spustenie, YouTube dá určite všetkým vedieť.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+