2 min. čítanie

Vydavateľstvo Albatros skupuje e-shopy

Albatros Media, najsilnejšie knižné vydavateľstvo v Českej republike, pokračuje v akvizičnom programe. Koncom apríla ukončilo rokovania a podpísalo zmluvy o kúpe podielov v spoločnostiach Yabyrinth a Elibro, ktoré predtým 100 % vlastnil Roman Frajt.

Vydavateľstvo Albatros skupuje e-shopy

Albatros kúpil podiel v Yabyrinth a Elibro

Albatros Media (AM), najsilnejšie knižné vydavateľstvo v Českej republike, pokračuje v akvizičnom programe. Koncom apríla ukončilo rokovania a podpísalo zmluvy o kúpe podielov v spoločnostiach Yabyrinth a Elibro, ktoré predtým 100 % vlastnil Roman Frajt.

Albatros kupuje 90-percentný podiel v spoločnosti Yabyrinth, ktorá okrem iného prevádzkuje e-shopy Enbook.cz a Endisc.cz, a 30-percentný podiel v spoločnosti Elibro, ktorá poskytuje služby Vykupujeme-online.cz, Online-antikvariat.cz a Audiovesmir.cz.

“Na súčasnom českom knižnom trhu sa prejavujú tri hlavné nové trendy: posilňuje sa formát audiokníh, prudko rastie záujem o vrátenie použitých kníh do obehu a rastie popularita cudzojazyčnej literatúry. Yabyrinth a Elibro prevádzkujú veľmi úspešné služby vo všetkých týchto oblastiach. Dnešné spojenie preto umožňuje spoločnosti Albatros Media rozšíriť svoje pôsobenie a skokovo rásť v týchto perspektívnych segmentoch nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku, v Poľsku, Rumunsku a Maďarsku, kde pôsobí spoločnosť Yabyrinth,” uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Albatros Václav Kadlec (na snímke).

Akvizičný program Albatrosu je pomerne rozsiahly a doteraz pohltil stovky miliónov korún. V júli minulého roka AM kúpila vydavateľstvo Garamond, čo bola jej 13. akvizícia v poradí. Mediálna skupina Albatros v poslednom finančnom roku (skončil sa v júni 2022) zarobila 1,254 miliardy korún. To je medziročný nárast o 109 miliónov eur. Čistý zisk sa medziročne zvýšil zo 70 miliónov Kč na viac ako 76 miliónov Kč.

Credit: Borovan

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+