Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Vydavateľstvo Albatros skupuje e-shopy

Albatros Media, najsilnejšie knižné vydavateľstvo v Českej republike, pokračuje v akvizičnom programe. Koncom apríla ukončilo rokovania a podpísalo zmluvy o kúpe podielov v spoločnostiach Yabyrinth a Elibro, ktoré predtým 100 % vlastnil Roman Frajt.

Vydavateľstvo Albatros skupuje e-shopy

Albatros kúpil podiel v Yabyrinth a Elibro

Albatros Media (AM), najsilnejšie knižné vydavateľstvo v Českej republike, pokračuje v akvizičnom programe. Koncom apríla ukončilo rokovania a podpísalo zmluvy o kúpe podielov v spoločnostiach Yabyrinth a Elibro, ktoré predtým 100 % vlastnil Roman Frajt.

Albatros kupuje 90-percentný podiel v spoločnosti Yabyrinth, ktorá okrem iného prevádzkuje e-shopy Enbook.cz a Endisc.cz, a 30-percentný podiel v spoločnosti Elibro, ktorá poskytuje služby Vykupujeme-online.cz, Online-antikvariat.cz a Audiovesmir.cz.

“Na súčasnom českom knižnom trhu sa prejavujú tri hlavné nové trendy: posilňuje sa formát audiokníh, prudko rastie záujem o vrátenie použitých kníh do obehu a rastie popularita cudzojazyčnej literatúry. Yabyrinth a Elibro prevádzkujú veľmi úspešné služby vo všetkých týchto oblastiach. Dnešné spojenie preto umožňuje spoločnosti Albatros Media rozšíriť svoje pôsobenie a skokovo rásť v týchto perspektívnych segmentoch nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku, v Poľsku, Rumunsku a Maďarsku, kde pôsobí spoločnosť Yabyrinth,” uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Albatros Václav Kadlec (na snímke).

Akvizičný program Albatrosu je pomerne rozsiahly a doteraz pohltil stovky miliónov korún. V júli minulého roka AM kúpila vydavateľstvo Garamond, čo bola jej 13. akvizícia v poradí. Mediálna skupina Albatros v poslednom finančnom roku (skončil sa v júni 2022) zarobila 1,254 miliardy korún. To je medziročný nárast o 109 miliónov eur. Čistý zisk sa medziročne zvýšil zo 70 miliónov Kč na viac ako 76 miliónov Kč.

Credit: Borovan

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+