Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Veľké hudobné vydavateľstvá žalujú Twitter za porušovanie autorských práv

Od sociálnej siete žiadajú odškodnenie vo výške vyše 231 miliónov eur. Twitter na informáciu o žalobe zatiaľ nereagoval.

Veľké hudobné vydavateľstvá žalujú Twitter za porušovanie autorských práv
Zdroj: Depositphotos

Sociálna sieť mala porušiť autorské práva

Skupina hudobných vydavateľstiev podala na spoločnosť Twitter žalobu za rozsiahle porušovanie autorských práv. Podľa hudobných spoločností správcovia sociálnej siete nič nepodnikajú proti porušovaniu autorských práv zo strany užívateľov Twitteru.

Od Twitteru žiadajú odškodnenie vo výške 250 miliónov dolárov (vyše 231 miliónov eur) za porušenie zhruba 1700 autorských práv. Twitter na informáciu o žalobe nereagoval.

Týždenný podcast UPdate

Žalobu podali aj veľké vydavateľstvá

Medzi subjektmi, ktoré podali žalobu na súd v štáte Tennessee, sú aj veľké vydavateľstvá ako Sony Music Publishing či Universal Music Publishing Group. Podľa nich správcovia twitteru umožňujú na sieti zverejňovať videá s hudbou bez riadne zakúpenej licencie.

Navyše tým ignorujú porušovanie autorských práv. Podľa vydavateľstva tým Twitter získava nespravodlivú výhodu voči ďalším sociálnym sieťam, ktoré konajú korektne.

Podľa autorov žaloby problémy s twitterom ohľadom autorských práv k hudbe trvajú dlhú dobu. Zhoršili sa však po tom, čo sociálnu sieť kúpil miliardár Elon Musk vlani v októbri.

Ten vykonal rozsiahle škrty v personáli spoločnosti, ktorá Twitter spravuje. “Vo vnútorných pomeroch v Twitteri, ktorá súvisí so záležitosťami v tomto prípade, panuje chaos,” tvrdia hudobní nakladatelia.

Credit: HNonline

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+