Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Trenýrkárna.cz stabilne rastie a plánuje vstup na ďalšie trhy

V minulom roku predal e-shop Trenýrkárna a značka Styx milión kusov spodnej bielizne. Spoločnosť v najbližšom období plánuje rozsiahlu expanziu. Po Nemecku a Rumunsku sa pripravuje vstúpiť na trh v Slovinsku, Poľsku a Holandsku.

Trenýrkárna.cz stabilne rastie a plánuje vstup na ďalšie trhy
Zdroj: Ruslan Skopal, spolumajitel styx a trenyrkarnacz

Pomohlo rozšírenie sortimentu

Spočiatku sa zameriaval najmä na pánske šortky a boxerky, ale v minulom roku český e-shop Trenýrkárna.cz a jeho sesterská značka Styx obohatili sortiment aj o modely pre deti a ženy, vrátane športových podprseniek a nohavičiek. S postupným rozširovaním sortimentu teraz spoločnosť hlási rast obchodu – vlani podľa svojho vyhlásenia zarobila 200 miliónov Kč a vstúpila na nové trhy.

“Stabilne rastieme, darí sa nám zvyšovať podiel na trhu, najmä v Českej republike. V roku 2022 sme predali milión kusov spodnej bielizne, naše tržby dosiahli dvesto miliónov korún. S novým investorom chceme aktuálne výrazne naštartovať expanziu do zahraničia, kde sme už pomaly začali v minulých rokoch,” hovorí Ruslan Skopal, riaditeľ a spolumajiteľ e-shopu.

Týždenný podcast UPdate

Investičná skupina SPM získala 40-percentný podiel

Ide o investičnú skupinu SPM, ktorú vybudovali Slavomír Pavlíček a Marek Španěl, okrem iného spoluzakladatelia herného štúdia Bohemia Interactive. Skupina vlani v septembri získala 40-percentný podiel v materskej spoločnosti Trenýrkárny DaniDarx. Po tridsať percent v súčasnosti držia Skopal a druhý spoluzakladateľ Adam Rožánek. 

Spolu s investormi chcel e-shop viac rozšíriť svoje pôsobenie v zahraničí. V prvej fáze Trenýrkarna expandovala na Slovensko, Maďarsko a Rakúsko, kde sa už údajne etablovala. “Som veľmi rád, že po úspešnom otestovaní nemeckého a rumunského trhu môžeme teraz naplno vstúpiť do týchto krajín. V ďalšej fáze plánujeme Slovinsko, Poľsko a Holandsko,” dodáva Skopal. Na Slovensku e-shop funguje pod značkou Trenírkáreň.sk, na ostatných trhoch pôsobí ako Nedeto.

Podľa dostupných výkazov Trenýrkárna, ktorá okrem e-shopu prevádzkuje aj kamennú predajňu, vlani zarobila 200 miliónov korún, zatiaľ čo rok predtým 135 miliónov a rok predtým 100 miliónov korún. Spoločnosti sa tak v priebehu dvoch rokov podarilo znásobiť svoj rast.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+