2 min. čítanie

Trenýrkárna.cz stabilne rastie a plánuje vstup na ďalšie trhy

V minulom roku predal e-shop Trenýrkárna a značka Styx milión kusov spodnej bielizne. Spoločnosť v najbližšom období plánuje rozsiahlu expanziu. Po Nemecku a Rumunsku sa pripravuje vstúpiť na trh v Slovinsku, Poľsku a Holandsku.

Trenýrkárna.cz stabilne rastie a plánuje vstup na ďalšie trhy
Zdroj: Ruslan Skopal, spolumajitel styx a trenyrkarnacz

Pomohlo rozšírenie sortimentu

Spočiatku sa zameriaval najmä na pánske šortky a boxerky, ale v minulom roku český e-shop Trenýrkárna.cz a jeho sesterská značka Styx obohatili sortiment aj o modely pre deti a ženy, vrátane športových podprseniek a nohavičiek. S postupným rozširovaním sortimentu teraz spoločnosť hlási rast obchodu – vlani podľa svojho vyhlásenia zarobila 200 miliónov Kč a vstúpila na nové trhy.

“Stabilne rastieme, darí sa nám zvyšovať podiel na trhu, najmä v Českej republike. V roku 2022 sme predali milión kusov spodnej bielizne, naše tržby dosiahli dvesto miliónov korún. S novým investorom chceme aktuálne výrazne naštartovať expanziu do zahraničia, kde sme už pomaly začali v minulých rokoch,” hovorí Ruslan Skopal, riaditeľ a spolumajiteľ e-shopu.

Týždenný podcast UPdate

Investičná skupina SPM získala 40-percentný podiel

Ide o investičnú skupinu SPM, ktorú vybudovali Slavomír Pavlíček a Marek Španěl, okrem iného spoluzakladatelia herného štúdia Bohemia Interactive. Skupina vlani v septembri získala 40-percentný podiel v materskej spoločnosti Trenýrkárny DaniDarx. Po tridsať percent v súčasnosti držia Skopal a druhý spoluzakladateľ Adam Rožánek. 

Spolu s investormi chcel e-shop viac rozšíriť svoje pôsobenie v zahraničí. V prvej fáze Trenýrkarna expandovala na Slovensko, Maďarsko a Rakúsko, kde sa už údajne etablovala. “Som veľmi rád, že po úspešnom otestovaní nemeckého a rumunského trhu môžeme teraz naplno vstúpiť do týchto krajín. V ďalšej fáze plánujeme Slovinsko, Poľsko a Holandsko,” dodáva Skopal. Na Slovensku e-shop funguje pod značkou Trenírkáreň.sk, na ostatných trhoch pôsobí ako Nedeto.

Podľa dostupných výkazov Trenýrkárna, ktorá okrem e-shopu prevádzkuje aj kamennú predajňu, vlani zarobila 200 miliónov korún, zatiaľ čo rok predtým 135 miliónov a rok predtým 100 miliónov korún. Spoločnosti sa tak v priebehu dvoch rokov podarilo znásobiť svoj rast.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+