2 min. čítanie

Spoločnosť DPD otvára pop-up prevádzky s kávou a sušienkami

Nemecká zásielková spoločnosť DPD spustila v Berlíne koncept vlastného obchodu. V prvej predajni DPD Store si ľudia môžu vyzdvihnúť alebo poslať zásielku, či dokonca dať si kávu v príjemnom prostredí. V blízkej budúcnosti sa plánuje otvorenie ďalších obchodov.

Spoločnosť DPD otvára pop-up prevádzky s kávou a sušienkami

Mikrodepozitár a sklad 

V DPD store si spotrebitelia môžu podľa vzoru klasických odberných miest vyzdvihnúť online objednávky a poslať vrátené zásielky alebo vlastné objednávky. Oproti iným odberným miestam sa líšia najmä zážitkom a doplnkovými službami. Online nakupujúci si môžu svoju objednávku okamžite rozbaliť a vyskúšať alebo otestovať. Nájdu tu napríklad fair trade kávu a bio občerstvenie.

Predajňa slúži aj ako mikroskladisko, z ktorého sa uskutočňujú miestne dodávky na elektrobicykloch. Spotrebitelia si môžu v predajni prenajať aj skrinky alebo úložný priestor prostredníctvom spolupráce s poskytovateľom samoobslužného skladovania Storebox. Zaujímavou službou je opätovné využívanie kartónových krabíc. Zákazníci, ktorí chcú poslať svoje balíky, môžu využiť kartónové krabice, ktoré tam ostali od iných zákazníkov. 

“Všetci sme sa naučili oceňovať výhody online nakupovania, ale poznáme aj súčasné výzvy. Najmä ak ide o príjem balíkov, vrátenie tovaru, jeho manipuláciu a náročnú prepravu v centrách miest. Presne tieto výzvy sa snažíme riešiť s naším konceptom DPD Store a zároveň vytvárame novú značku a nový zážitok z nakupovania,” uviedol v tlačovej správe generálny riaditeľ Eric Malitzke.

Inšpirovali sa DPD vo Fínsku?

DPD Store nasleduje príklad Boxu, podobne navrhnutého obchodu fínskej poštovej spoločnosti Posti v Helsinkách. Obchod s luxusným butikovým vzhľadom slúži nielen ako odberné miesto, ale aj ako pop-up showroom pre mladé fínske značky. Prevádzke dominujú veľké stoly na balenie zásielok alebo vrátenie tovaru a ponúka skúšobné miestnosti na okamžité vyskúšanie objednávok. V recyklačnom kútiku môžu ľudia zanechať svoje obaly, aby ich iní mohli znovu použiť.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+