2 min. čítanie

Spoločnosť Disney podľa očakávaní predbehla Netflix

Disney zvyšuje svoj podiel na trhu v období, keď má Netflix problémy so získavaním ďalších predplatiteľov a zároveň prekonala predikcie analytikov.

Spoločnosť Disney podľa očakávaní predbehla Netflix

Disney jednotkou na trhu

Dočkali sa. Spoločnosť Walt Disney predbehla streamovaciu platformu Netflix v počte predplatiteľov. Uviedla to agentúra Reuters s odvolaním na údaje oboch amerických spoločností. Zatiaľ čo Netflix na konci júna uviedol 220,7 milióna predplatiteľov, Disney hneď na začiatku júla zverejnila údaje s počtom 221,1 milióna predplatiteľov. Ide síce o tesný, ale významný náskok.

Údaje spoločnosti Walt Disney zahŕňajú predplatiteľov jej služieb Disney+, Hulu a ESPN+. Spoločnosť už avizovala zvýšenie cien mesačného predplatného jej hlavnej služby Disney+ zo súčasných 7,99 USD na 10,99 USD. K tejto zmene dôjde v Spojených štátoch koncom roka. Zákazníci, ktorí chcú predplatné na súčasnej úrovni za 7,99 USD, sa musia zmieriť iba s verziou služby s reklamami. 

Celkové príjmy Walt Disney vzrástli oproti predchádzajúcemu roku o 26 % na 21,5 miliardy USD, čím prekonali predikcie analytikov, ktoré sa pohybovali na úrovni na 20,96 miliardy USD.

Počet predplatiteľov služby Disney+ dosiahol na konci tretieho fiškálneho štvrťroka (skončil sa 2. júla) 152,1 milióna. V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa zvýšil o 31 %, k čomu prispela popularita seriálov Obi-Wan Kenobi a Slečna Marvel.

“Spoločnosť Disney zvyšuje svoj podiel na trhu v čase, keď má Netflix problémy so získavaním ďalších predplatiteľov,” povedal pre agentúru Reuters analytik Haris Anwar zo spoločnosti Investing.com. “Spoločnosť Disney má čoraz väčší priestor na rast na medzinárodných trhoch, kde rýchlo rozvíja svoje služby a získava nových zákazníkov,” dodal.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+