3 min. čítanie

Shoppable videos: Ako na videá, ktoré predávajú

Videá sú v súčasnosti populárny formát. Shoppable videá predstavujú spôsob, ako zaujať zákazníkov a podporiť predaj. Prečo sú také účinné a ako ich môžete zaradiť do svojej marketingovej stratégie?

Shoppable videos: Ako na videá, ktoré predávajú
Zdroj: Depositphotos

Shoppable videá by sme mohli preložiť ako klikateľné či interaktívne videá. Umožňujú divákom priamo interagovať s produktmi, ktoré sú v nich zobrazené a jednoducho prejsť na stránku, kde môžu tieto produkty zakúpiť.

Prečo ísť do interaktívneho videa?

Pre firmy, ktoré chcú zvýšiť predaj a angažovanosť, sa video stalo nenahraditeľným nástrojom. Niet divu, že obchodníci začleňujú videoobsah do svojich marketingových stratégií, keďže väčšina nakupujúcich sa pri rozhodovaní o nákupe spolieha na online video.

Samotné video sa ukázalo ako silný nástroj predaja. 70 % nakupujúcich tvrdí, že im pomáha pri rozhodovaní o kúpe. Okrem toho, 81 % marketérov sa presvedčilo, že video môže mať priamy a pozitívny vplyv na predaj.

Čo však odlišuje shoppable videá od tradičných videí? Odpoveď spočíva v ich interaktívnosti. Tento formát umožňuje zákazníkom plynulo prechádzať od inšpirácie k nákupu, a to všetko v rámci jednej nákupnej relácie.

Vďaka tomu, že klikateľné videá obsahujú interaktívne prvky, vytvárajú bezproblémový nákupný zážitok, ktorý nemá v digitálnom prostredí obdobu. Výskum ukázal, že tieto interaktívne prvky môžu výrazne zvýšiť angažovanosť, čím zákazníkom uľahčia hľadanie produktov a uskutočnenie nákupu.

Source: Wirewax

Výhody videí s možnosťou nakupovania

Videá s možnosťou nakupovania ponúkajú niekoľko výhod, napríklad:

 • Vyššia angažovanosť: Môžu byť veľmi pútavé, čo zákazníkov povzbudí k sledovaniu videa a interakcii s produktom.
 • Zvýšenie konverzií: Tým, že zákazníci môžu nakupovať produkty priamo z videa, môže tento formát zvýšiť konverzie a príjmy.
 • Lepšia zákaznícka skúsenosť: Videá s možnosťou nakupovania poskytujú zákazníkom bezproblémovú nákupnú skúsenosť a uľahčujú im nákup produktov.

Okrem toho môžu shoppable videá pomôcť aj pri:

 • budovaní povedomia o značke a lojality,
 • zvýšení miery udržania zákazníkov,
 • poskytovaní cenných informácií o správaní a preferenciách zákazníkov.

Vytváranie vysoko výkonných videí s možnosťou nakupovania

Ak chcete vytvoriť vysoko výkonné shoppable videá, je dobré sledovať trendy:

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
 • Integrácia interaktívnych nákupných funkcií: Umožnite zákazníkom nakupovať produkty priamo z videa integráciou interaktívnych nákupných funkcií.
 • Vypracujte si storyboard: Naplánujte si zábery a vytvorte ucelený príbeh, aby vaše video bolo pútavé a informatívne.
 • Vytvorte dôveryhodný obsah: Ukážte svoje produkty pri používaní, aby ste vyzdvihli konkrétne funkcie a demonštrovali ich výhody.
 • Spojenie emocionálneho rozprávania s informačným obsahom: Použite techniky rozprávania príbehov na nadviazanie kontaktu s publikom a poskytnutie informácií o produkte.
 • Poznajte základy nahrávania a editácie: Dodržiavajte základné techniky nahrávania a editácie, aby vaše video vyzeralo profesionálne a ľahko sa používalo.

By allowing customers to browse and buy products directly from the video, you can create a seamless shopping experience that leaves a lasting impression. So, what are you waiting for? Don’t miss out on this opportunity to take your e-commerce business to the next level. Start incorporating shoppable videos into your marketing strategy today and watch your sales soar.

Remember, the future of e-commerce is all about creating immersive and interactive experiences that engage customers and drive sales. With shoppable videos, you can do just that.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+